Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ploter HP Designjet 111 - Rozjechany druk

03 Lip 2019 13:23 192 6
  • Poziom 10  
    Witam, ploter czysty, wyczyszczona listwa encodera, oraz tarcza na silniku, niestety dalej drukuje nieregularnie, szczególnie widoczne na liniach pionowych, tabelach. Podejrzana listwa, wygląda jakoś dziwnie, ale po pierwsze nie zdołałem jej jeszcze znależć, po drugie nie wiem czy dobrze wnioskuję. Załączam zdjęcie. Może ktoś podpowie, jeśli jest na pozbyciu, może być używana dobra, kupię.
  • Poziom 27  
    Może zacznij od wyrównania głowic drukujących. To stary ploter i chyba był do niego tool z HP.
  • Poziom 10  
    Już zrobione, nic nie dało.
  • Poziom 27  
    No to pozostaje kwestia mechaniczna, pasek napędu, karetka lub encoder.
  • Poziom 10  
    Jeśli masz Windows 10 to sprawa sterownika. Rozjeżdża się tylko czarny kolor. U kolegów którzy mają taką samą drukarkę również. Ten problem pojawia się za każdym razem po dużej aktualizacji systemu Windows 10.
    Do tej pory wystarczało odinstalowanie drukarki wyczyszczenie bufora i zainstalowanie na powrót sterowników ze strony HP
    Po ostatniej aktualizacji nie drukowałem nic, a teraz próbuję starego sposobu i niestety nic to nie daje.
  • Poziom 22  
    Najpierw zacznij od encodera dokładne wyczyszczenie, zrób wydruk serwisowy z urządzenia i załącz, czy głowice są po terminie ważności ?
  • Poziom 10  
    arturbor. napisał:
    Najpierw zacznij od encodera dokładne wyczyszczenie, zrób wydruk serwisowy z urządzenia i załącz, czy głowice są po terminie ważności ?

Czyszczenie zrobiłem już wcześniej. Dopiero jak na wydruku serwisowym zobaczyłem ze głowica po terminie ważności to ją zmieniłem, miałem zapasową. I druk poszedł idealnie. Mimo wszystko nagły skok jakości in minus po aktualizacji systemu jest dziwny, a związany prawdopodobnie z terminem ważności głowicy.