Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AGD do kuchni i łazienki - dylematy

03 Lip 2019 19:11 459 6
  • Poziom 8  
    Witam. Wybieram właśnie nowy sprzęt do kuchni i hmmm nie mogę się zdecydować. Wiem że jest tutaj dużo ludzi, którzy "siedzą" w tym temacie na codzień dlatego też prosiłbym o radę.
    *Mam na oku lodówkę do zabudowy liebherr icuns 3324 ale za dużo opinii na jej temat nie mogę znaleźć. Marka wydaję mi się dobra, co sądzicie? Czy wybrać coś z Boscha/Siemensa ? Zwróciłem też uwagę na samsunga, ale nie mam za bardzo zaufania do tej marki w segmencie AGD.
    * Pralka- na początku chciałem coś z elektroluxa ale przeczytałem, że bębny są nie rozbieralne- także zostaje mi chyba tylko bosch/siemens lub? No właśnie , ktora pralka tak do 3tys sprawiałaby najmniej problemów albo wcale ;) Może coś z LG ?
    * Tak samo jak za pralką , tak samo rozglądam się za suszarką - pewnie wybiorę takiego samego producenta co pralka- budżet do 3tys.

Co sądzicie o sprzęcie kuchennym od elektroluxa? Piekarnik parowy i zmywarka? Nie sprawiają problemów? Nie psują się od razu po gwarancji ?
    Jak macie jakieś sugestię to piszcie.
  • Poziom 27  
    Przeznaczyłeś dość duży budżet, a myślę że to cena i uszanowanie zaleceń z instrukcji obsługi (a nie producent) ma największy wpływ na bezstresowe i wieloletnie użytkowanie. Mówiąc krótko, za odpowiednią kasę sprzęt każdego producenta będzie przyzwoity. Jeśli chodzi o wymienne łożyska w pralkach, to pozostały jeszcze szczątkowe Bosche serii 2 i 4, pralki koreańskie oraz Amica. Akurat ja nie uważam, aby te wymienne łożyska to była najważniejsza cecha pralki i jako optymalny wybór wskazałbym Boscha serii WAY lub WAW. Proponuję jeszcze się zastanowić nad lodówką z pełnym no frost. Reszta sprzętu to chyba już wybór wedle potrzeb i gustu.
  • Poziom 8  
    Borutka napisał:
    Przeznaczyłeś dość duży budżet, a myślę że to cena i uszanowanie zaleceń z instrukcji obsługi (a nie producent) ma największy wpływ na bezstresowe i wieloletnie użytkowanie. Mówiąc krótko, za odpowiednią kasę sprzęt każdego producenta będzie przyzwoity. Jeśli chodzi o wymienne łożyska w pralkach, to pozostały jeszcze szczątkowe Bosche serii 2 i 4, pralki koreańskie oraz Amica. Akurat nie uważam, aby te wymienne łożyska to była najważniejsza cecha pralki i jako optymalny wybór wskazałbym Boscha serii WAY lub WAW. Proponuję jeszcze się zastanowić nad lodówką z pełnym no frost. Reszta sprzętu to chyba już wybór wedle potrzeb i gustu.

Dzięki za odzew. Co do lodówki z pełnym nofrost - widzę że ciekawa jest lodówka Samsung BRB260089WW - i do tego A+++. ALE... Jakieś opinie o lodówkach samsunga? Niby są pozytywne - są tutaj serwisanci?
    Pralka natomiast - chciałbym Miele ale budżet za mały ;) także Bosch/Siemens albo właśnie LG. Ciężki wybór..
  • Poziom 8  
    ok to wstępnie wybór padł na pralkę Bosch WAW24540PL i suszarkę Electrolux EW8H458BP ale wpadłem właśnie na pralkę Gorenje WS846LN, która ma gwarancję na łożyska na 5lat. We właściwościach zaimponowała mi i szukając dalej na stronie gorenje napotkałem także suszarkę DA83IL/I - która ceną i możliwościami wygrywa z np. elektroluxem. Nie brałem w ogóle gorenje pod uwagę, ale jak na dzień dzisiejszy to się grubo nad tym producentem zastanawiam. Co sądzicie? Jakie opieni o sprzecię Gorenje - w szczególności pralki/suszarki.
  • Poziom 27  
    s4yan napisał:
    Gorenje WS846LN, która ma gwarancję na łożyska na

Z tą pięcioletnią gwarancją, to w tej promocji (na niektóre modele) jest kilka niejasności, których nie rozwiewa ani regulamin, ani konsultant. Teoretycznie może nawet wyjść szyte na przebite.
    Jeśli chodzi o WAW20540, to mam tę pralkę 1,5 roku i dla mnie jest rewelacja.
    Dobór programów znakomity i niesamowita kultura pracy i wirowania. Czuć, że to lepszy sprzęt.
    Jeżeli chodzi o sprzęty Gorenje, to od 17 lat mam piekarnik B50EP, (jeden z najdroższych w owym czasie). Piecze, działa znakomicie i wciąż wygląda dobrze. Choć ostatnio z niewiadomych przyczyn przygasa wyświetlacz (zasilanie wyświetlacza sprawne)
    Z lodówki po 10 latach uleciał czynnik. Suszarka prosta bez pompy służyła 14 lat i zaliczyła kilka drobnych awarii. Na koniec padło łożysko i kupiłem Boscha serie 4 z pompą, made in Poland. Na razie działa znakomicie.
  • Poziom 8  
    Borutka napisał:
    s4yan napisał:
    Gorenje WS846LN, która ma gwarancję na łożyska na

Z tą pięcioletnią gwarancją, to w tej promocji (na niektóre modele) jest kilka niejasności, których nie rozwiewa ani regulamin, ani konsultant. Teoretycznie może nawet wyjść szyte na przebite.
    Jeśli chodzi o WAW20540, to mam tę pralkę 1,5 roku i dla mnie jest rewelacja.
    Dobór programów znakomity i niesamowita kultura pracy i wirowania. Czuć, że to lepszy sprzęt.
    Jeżeli chodzi o sprzęty Gorenje, to od 17 lat mam piekarnik B50EP, (jeden z najdroższych w owym czasie). Piecze, działa znakomicie i wciąż wygląda dobrze. Choć ostatnio z niewiadomych przyczyn przygasa wyświetlacz (zasilanie wyświetlacza sprawne)
    Z lodówki po 10 latach uleciał czynnik. Suszarka prosta bez pompy służyła 14 lat i zaliczyła kilka drobnych awarii. Na koniec padło łożysko i kupiłem Boscha serie 4 z pompą, made in Poland. Na razie działa znakomicie.

Jak mi ta pralka gorenje i suszarka wytrzyma z 5 lat to będę zadowolony - gorzej jak od razu po gwarancji się rozleci.
  • Poziom 8  
    Jednak wybór padl na Bosch ale na całkowity inny model bo WAT2466KPL który jest w promocji za 1670 a ja go wyrwałem za 1500 także jak na pralkę z idos'em to jestem zadowolony i wiem wiem - bęben nie rozbieralny ale za tą cenę to mogę to wybaczyć ;)