Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Xara Picasso 1.6 HDi - Elektryczny bałagan

marcinn88 03 Jul 2019 22:22 225 3
    marcinn88
    Level 9  
    Witam serdecznie,

Od kilku lat bezawaryjnie użytkuję Xarę Picasso 2.0 HDi 90KM 2009r. Od jakiegoś czasu zaczęły się problemy z elektryką. Przyszły ciepłe dni i okazało się, że klimatyzacja nie chłodzi. Podjechałem do serwisu aby nabić czynnik, gdzie uzyskałem informację że układ jest szczelny i pełny oraz, że nie załącza się sprężarka klimatyzacji. Dosłownie kilka dni później zepsuły się również kierunkowskazy. Raz mrugną raz nie. Czasami mrugną kilka razy i się wyłączą mimo, że manetka jest cały czas wciśnięta. Podejrzewam, że ma to związek z awarią klimatyzacji. W zimę miałem problem z kierunkowskazem ponieważ mrugał 10 razy szybciej, ale wymieniłem spaloną żarówkę do świateł mijania i się naprawiło. W zimę też zepsuł mi się też czujnik cofania, no ale wiadomo w zimę zderzak jest cały czas albo w śniegu, albo w błocie więc sądziłem, że to dlatego.

Podsumowując. Co może łączyć awarię tylu rzeczy naraz? Sprężarka klimatyzacji, kierunkowskazy, ... Gdzie rozpocząć poszukiwania?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.
    Pozdrawiam.
    pepe150
    Level 36  
    W tym roku (2009) nie było silnika 2.0 o mocy 90KM, Silnik RHY zapewne.
    marcinn88
    Level 9  
    Tak oczywiście. Nie wiem dlaczego napisałem 2.0. hehe Silnik w Xarze to 1.6 HDi.
    pepe150
    Level 36  
    Manetka, to znany temat.
    Przełącznik zespolony, przez niektórych nazywany pająkiem - COM2000

Najlepiej zdiagnozować przed wymianą. Wszystkie funkcję włączenia, wyłączenia będą widoczne w komputerze.

Za załączanie klimatyzacji (cewki sprężarki) odpowiada BSM, ale do jego diagnozy najlepiej też komputer.