Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] DeLonghi Magnifica S typ: ECAM 22.110.B - grzałka przegrzała się?

03 Lip 2019 23:29 348 2
 • Poziom 9  
  Witam.
  Pomożecie mi zrozumieć przyczynę wytopienia się dwóch bezpieczników termicznych znajdujących się na grzałce ekspresu DeLonghi, skoro czujnik poziomu wody jest sprawny, pływak w zbiorniku pracuje jak powinien, termistor na grzałce 100 k jest w porządku. Jestem na etapie oczekiwania na przesyłkę z nowymi topikami ale nie jestem pewien czy po zamontowaniu ponownie się nie uszkodzą. Myślałem też o kamieniu grzałce i mniejszym przepływie wody ale byłoby raczej dziwne skoro regularnie był czyszczony dedykowanym środkiem.
  Czy znane są Wam przyczyny takiej usterki?
  Pozdrawiam.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Pomocny post
  Poziom 21  
  Witam ja bym sprawdził oporność grzałki (przepływ ) 2 termiki bez przyczyny się nie spala pozdrawiam.
 • Poziom 9  
  Czy może być spowodowane przetopienie się bezpieczników z powodu zbyt drobno-zmielonej kawy? Zauważyłem że jak ustawię młynek na drobniejsze mielenie to wolniej wypływa kawa do filiżanki. Mam grzałkę z ekspresu Saeco, tam są dwa termiki bimetalowe to i kłopot z głowy a tu wymyślili topiki. Dzisiaj wleję strzykawką płyn odkamieniacz do grzałki i pozostawię go na dłużej. A czy termistor zabudowany na grzałce nie dokonuje pomiaru jej temperatury? Miałem podłączoną Pr-kę 100k zamiast tego termistora i kręcąc zachowywało się w ten sposób że przy jakieś 3/4 obrotu włączyły się diody wyboru kaw, wyglądało to jakby temperatura wstępna dała uprawnienie do następnych funkcji, Kiedy nacisnąłem na wybór kawy, włączył się młynek, uruchomił się blok i cisza, dopiero przekręcając dalej pr-kę uruchomiła się pompka. I tak sądzę że po odmierzeniu ilości wody grzałka powinna przejść do temperatury podtrzymującej.

  Dodano po 12 [godziny] 46 [minuty]:

  Wygląda to tak: przeczyściłem grzałkę płynem oryginalnym z Delonghi tylko rozcieńczyłem z małą ilością wody, w grzałce zaczęło bulgotać i wydobywała się piana, po pewnym czasie pomagając się strzykawką wycisnąłem jasnobrązową maź i przepływ stał się dużo lepszy. Zdobyłem termiki, poskładałem i działa OK.
  Dzięki.