Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Monitor samochodowy - przeróbka zasilania

Mogeto 04 Jul 2019 17:34 1089 9
    Mogeto
    Level 7  
    Witam wszystkich, jako że jest to mój pierwszy temat na forum proszę o wyrozumiałość oraz o przeniesienie tematu jeśli jest w złym dziale.

Sprawa dotyczy małego monitorka 9 calowego Renkforce T-900B.

Jest to monitor samochodowy, chciałbym go podłączyć w domu pod konsolę PS2 ale monitor nie ma wtyczki żeby podłączyć go do prądu. Z sygnałem video/audio raczej sobie poradzę, głównie chodzi mi o to, żeby monitor miał zasilanie.
    Monitor nie ma żadnych wejść na przewód zasilania, ma jedynie wyprowadzony kabelek S-Video i to wszystko

W zestawie mam przewód - czarną końcówkę wpinam do przewodu S-Video przy monitorze, a z drugiej strony mam trzy cinche ( AUDIO IN, Video1 IN, Video 2 IN ) oraz trzy dodatkowe przewody na zasilanie, ocynowane żyły (+12v , GND oraz BACK CTRL ) .
    Przewód BACK CTRL chyba nie będzie potrzebny bo czytałem, że potrzebny jest wtedy kiedy podłączamy drugą kamerkę do monitora.

Tutaj jest instrukcja monitora :
    http://www.produktinfo.conrad.com/datenblaett...-pl-RENKFORCE_T_900B_22_9_CM__9___MONITOR.pdf
    W specyfikacji jest napisane : Napięcie robocze 12 V/DC Pobór prądu 500 mA

I teraz pytanie do was - jak to podłączyć żeby pracowało w warunkach domowych ? Myślałem, żeby przerobić jakiś zasilacz ( obciąć końcówkę jakiegoś zasilacza i wlutować żyłę 12V zamiast końcówki zasilacza, tylko nie wiem co trzeba zrobić z żyłą GND ) .
    Taki zasilacz byłby dobry ?
    https://allegro.pl/oferta/zasilacz-12v-5a-60w-do-tasm-led-kamer-rtv-6-3mm-8109965180

To jest w ogóle wykonalne ? A może jakiś zupełnie inny sposób? Z góry dzięki za pomoc
  • Helpful post
    sosarek

Level 43  
    Mogeto wrote:
    ocynowane żyły (+12v , GND oraz BACK CTRL ) .

No i czego w tym nie rozumiesz?
    +12V to zasilanie, GND to masa zasilania, ostatni Cie nie interesuje.
  • Helpful post
    Aress124
    Level 25  
    Elektroda ma możliwość dodawania zdjęć bezpośrednio.

Dobrze myślisz żeby wpiąć tam zasilacz, ten co podałeś jest bardzo wydajny jak do tego urządzenia ale też będzie ok.
    Masz miernik żeby sprawdić biegunowość przewodów po odcięciu wtyczki?
    Plusowy przewód zasilacza lutujesz do plusa a minusowy do gnd.
  • Helpful post
    sosarek

Level 43  
    Mogeto wrote:
    Myślałem, żeby przerobić jakiś zasilacz ( obciąć końcówkę jakiegoś zasilacza i wlutować żyłę 12V zamiast końcówki zasilacza, tylko nie wiem co trzeba zrobić z żyłą GND ) .

Połączyć zasilanie i masę zasilania.
    Mogeto
    Level 7  
    sosarek

Level 43  
    Bierz ten pierwszy który podałeś, praktycznie nic nie kosztuje a zawsze masz zapas mocy.
    Mogeto
    Level 7  
    Zasilacz zamówiony, później dam znać czy się powiodło.
    Mogeto
    Level 7  
    A jeszcze mam pytanie - w zasilaczu obciąć końcówkę w punkcie nr 1 (za tym grubym czymś nr 2 ) czy w punkcie nr 3 (przed) ?
    I od czego jest to coś, co oznaczyłem jako nr 2?
    sosarek

Level 43  
    W 1, 2 to filtr.
    Mogeto
    Level 7  
    Przewód obcięty
    Tylko mam problem z ustaleniem który to + a który -
    Miernika za chiny nie mogę znaleźć, zapodział się.
    Może za radę ustalić +/- za pomocą oznaczeń przewodu ? Jeden przewód jest oznaczony szarą, przerywaną linią, a na drugim jest napisane E323326 AWM STYLE 2468 20AWG VM-1 80C 300V
    Znalazłem jedynie probówkę, czyli ten śrubokręt z diodą, może się przyda?
    Dodam jeszcze, że rozebrałem wtyczkę zasilacza i przewód oznaczony szarą, przerywaną linią jest przylutowany bezpośrednio do wtyczki, a czarny z napisami przylutowany do pierścienia wtyczki, więc przypuszczam, że szary przerywany to 12V a czarny z napisami to masa, ale dobrze byłoby gdyby ktoś to potwierdził.

Dodano po 7 [godziny] 54 [minuty]:

Podłączyłem tak jak napisałem, wszystko śmiga, dziękuję wszystkim za odpowiedzi i temat można uznać za zamknięty