Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mikrofon słuchawkowy "na kablu"

04 Lip 2019 18:55 165 7
  • Poziom 3  
    Witam, potrzebuje kupić mikrofon i wstawić go do podobnej "instalacji" jak mają słuchawki dodawane do np telefonów z mikrofonem w malej obudowie na kablu (u mnie to będzie osobno na malej płytce podpinane), tylko nie wiem czy ten będzie ok i czy będzie coś łapał z odległości max metra:
    Code:
    MIKROFON POJEMNOŚCIOWY KPCM-6B R=2.2K 6X5.2mm x mm 2V

Czułość  40 dB ± 3 dB
    Zakres częstotliwości  20-16000 Hz
    Impedancja  2.2 kOhm ± 15% Ω
    Napięcie pracy  2V / DC
    Wysokość  5,2 mm
    Waga  0,3 g
    Średnica  6 mm

i drugie pytanko- dobrze jest mu podpiąć jakiś kondensator dla np filtracji lepszej, czy nie. Jak tak to jaki? bo mikrofonami się zbytnio nie bawiłem.
  • Poziom 34  
    Z reguły dobrze jest odfiltrować zasilanie kondensatorem.
    Robisz to tak. +zaś - rezystor - kondensator do masy - rezystor - mikrofon.
    Z mikrofonu przez szeregowy kondensator na wejście preampu.
  • Poziom 3  

coś takiego?
    gdzieś widziałem ze kondensator najlepiej 100n, ale jakie dać wartości dla rezystorów? (nie patrzeć na wartości R1 i R2 bo mi domyślnie w programie je dodało)
  • Poziom 34  
    No, tylko rezystory daj z 4,7k, kondensator kilka uF, no i z między R2 a mikrofonu pobierasz sygnał przez szeregowy kondensator

Do czego chcesz to podpiąć wgl?
  • Poziom 41  
    Justyniunia napisał:
    Do czego chcesz to podpiąć
    Właśnie od tego Autor powinien rozpocząć temat.
    Z tego co:
    YICHUA666 napisał:
    potrzebuje kupić mikrofon i wstawić go do podobnej "instalacji" jak mają słuchawki dodawane do np telefonów z mikrofonem w malej obudowie na kablu (u mnie to będzie osobno na malej płytce podpinane),
    Przynajmniej ja niewiele zrozumiałem. :cry:

Edit:

YICHUA666 napisał:
    drugie pytanko- dobrze jest mu podpiąć jakiś kondensator dla np filtracji lepszej,
    Filtracja napięcia jest bardzo ważna, lecz jego wartość jeszcze ważniejsza.
    W przypadku tego: "MIKROFON POJEMNOŚCIOWY KPCM-6B", to: "Napięcie pracy 2V / DC ". !
  • Poziom 3  
    Płytka podpinana do kontrolera ps4 aby można było podpiąć zwykle słuchawki bez mikrofonu.
    napięcie pracy ten mikrofon ma 2v, wiec po twoim poście wnioskuje ze za wysokie tak?
  • Poziom 41  
    YICHUA666 napisał:
    Płytka podpinana do kontrolera ps4 aby można było podpiąć zwykle słuchawki bez mikrofonu.
    Jaki kontroler posiadasz (typ) ?.
  • Poziom 3  
    gumisie napisał:
    YICHUA666 napisał:
    Jaki kontroler posiadasz (typ) ?.

Nie wiem czy się zrozumieliśmy, ale model to CUH-ZCT2E, typ Bezprzewodowy.

nie chodzi tu o mikrofon podpięty do mikrokontrolera czy innego scalaka w jakimś mega zaawansowanym amplitunerze czy coś, tylko prosta płytka z wtyczką, mikrofonem, wyłącznikiem owego mikrofonu, i gniazdem do podłączenia zwykłych słuchawek bez mikrofonu, żeby jak ktoś nie miał słuchawek z mikrofonem, żeby mógł sobie to podpiąć, grac i gadać z innymi. - tak w razie jak by ktoś nie ogarnął co chce zrobić.

Wieży radiowej nie buduje, to jest dział "początkujący elektronicy" hehe :D