Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Testo
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Podłączenie innej analogowej kamery do rejestratora z Androidem z wejsciem video

04 Lip 2019 22:45 291 3
  • Poziom 3  
    Jakiś czas temu kupiłem w serwisie na A rejestrator z Androidem, podobny do tego z grafiki:
    Podłączenie innej analogowej kamery do rejestratora z Androidem z wejsciem video3pol.jpg Download (72.7 kB)
    mający wbudowaną kamerę - i jak sądziłem , dodatkowe, zwykłe wejscie video realizowane z pomocą 2,5" jacka (4-polowego). W zestawie byla kamera 'tylna' - wpinana za pomocą takiego kabla do reestratora:

Podłączenie innej analogowej kamery do rejestratora z Androidem z wejsciem video2.jpg Download (71.27 kB)
    Wydaje mi się że tym kablem również przekazywane jest zasilanie - bo do samej kamery nie podłączałem inaczej zasilania, nie używałem wskaźników - linii na obrazie, które wyświetlały by się po podłączeniu tego wolnego, czerwonego przewodu do 12v.
    Podłączenie innej analogowej kamery do rejestratora z Androidem z wejsciem video1.jpg Download (79.42 kB)
    Niedawno uszkodziłem tylną kamerę która była w zestawie i działała z tymże wejsciem w rejestratorze . Najszybciej jak to możliwe, w serwisie na A dokupiłem inną, kamerę opisywaną jako samochodową, ale w moim mniemaniu - ordynardną - bo video - zasilaną 12v i mającą złącze RCA na wyjściu. Podłączam do TV - działa.

Podłączam do rejestratora kombinując, bo dopatrzyłem się tych 5 pinów - nie działa. Rozebrałem starą kamerę wydłubując z niej wszystko co pozostalo - odlutowałem kable - sprawdzam odpowiednio biały, zielony, zółty jko sygnał, czarny jako masa/ekran - bez efektu. Może na brak powodzenia miało wpływ zwieranie na czuja odlutowanych drutów z blaszkami wtyczki RCA.
    Podłączenie innej analogowej kamery do rejestratora z Androidem z wejsciem videokamsta..jpg Download (571.51 kB)
    Teraz jeszcze doczytałem się w jakichś chińskich instrukcjach, że biały kabel w tych wiązkach to obrót obrazu (mirror) a zielony odpowiada za wyświetlanie linii parkowania. Więc może tego nie potrzebuję...

Więc tu pytanie - czy przerabiając taki abel da się podpiąć dowolną kamerę z wyjściem video?
    Jak to przerobić ? - bo wydaje mi się, że spróbowałem prawie wszystkie kombinacje łączenia i rejestrator nie wwykrywał drugiej kamery. Działa poprawnie, jestem pewien.

Zakładając, że z rejestratora, 4-polowym jackiem 2,5" wychodzi też zasilanie, kttórego ja nie używalem - moze trzeba zrobić jakieś fikcyjne obciążenie na wyjsciu rejestratora, by on wykrył kamerę?

Czy te kamery sa faktyczhie zasilane 12v? Czy 5v? Rejestrator zasilany jest wyłącznie z USB.
    W kilku takich które przewinęły mi się przez ręce wiązka RCA+zasilanie miała jakąś taką niedużą kostkę obok, grzejącą się gdy kamera była podłączona do TV. Jakby był tam jakiś chińśki układ obniżający napięcie?

Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.

EDIT:

Tu jeszcze znalazłem jakiś pinout w archiwum portalu na A:

Podłączenie innej analogowej kamery do rejestratora z Androidem z wejsciem video

Ale jakoś specjalnie mnie to nie naprowadza...

EDIT2:

Znalazłem w końcu chyba podobny temat, ale potrzebuję troche czasu z translatorem:
    http://providentengineering.blogspot.com/2017/04/toguard-backup-camera-replacement.html

Co do zasady to oryginalna tylna kamerka wyglądała podobnie do tej z ww. artykułu:
    Podłączenie innej analogowej kamery do rejestratora z Androidem z wejsciem video

Znalazłem też jakieś pinouty, ale nie wiem kompletnie co te skróty oznaczają:

• Testo
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Jak dla mnie ta kamerka którą wypatroszyłeś to kamerka z interfacem USB, na to wskazują podpisy DP/DM (D+/D-) linii danych, nawet kolory kabli się zgadzają z USB.
  • Testo
  • Poziom 3  
    I dokładnie tak było. Niestety. Dzięki za informacje.

Od siebie dodam tylko, że na nic zdało się podpinanie innych kamer. To musi być konkretny model praktycznie nieosiągalny w pl.
  • Poziom 3  
    I dokładnie tak było. Niestety. Dzięki za informacje.

Od siebie dodam tylko, że na nic zdało się podpinanie innych kamer. To musi być konkretny model praktycznie nieosiągalny w pl.

Dodano po 35 [sekundy]:

Kupiłem kamerę dedykowaną do tego rozwiązania w chińskim serwisie na A.