Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z Dlink DWL-G520+

Marek_boss 15 Wrz 2005 11:55 1239 7
  • #1 15 Wrz 2005 11:55
    Marek_boss
    Poziom 2  

Mam dwie karty DWL-G520+ wpięte w dwa kompy oddalone od siebie jakieś 10m (między nimi jest strop kondygnacji) Na obydwuch kompach jest zainstalowany WinXP z SP2. Problem polega na tym, że karta się instaluje w systemie (brak konfliktów, urządzenie działa poprawnie), ale mam non stop brak jakiego kolwiek połączenia. Kompy stawiałem obok siebie z antenkami standardowymi i to samo.
    Dodam że na dachu mam jeszcze AccesPointa DI624 z anteną 22db.
    Link Quality i Signal Strenght jest cały czas 0.
    Karty docelowo mają iść do kumpli.
    W czym jest problem, że mam non stop czerwonego x na połączeniu ?
    Proszę o pomoc.

0 7
  • #2 15 Wrz 2005 19:54
    quell
    Poziom 17  

Witam,
    Przede wszystkim ustaw wszędzie takie samo SSID i taki sam kanał. Czy skonfigurowałeś odpowiednio AP? (acces point) tak żeby rutował IP do userów?

0
  • #3 16 Wrz 2005 00:08
    Marek_boss
    Poziom 2  

SSID i kanał jest taki sam (6). postanowiłem skupić się na połączeniu dwóch kompów bezpośrednio (bez udziału AP). Postawiłem je więc obok siebie (prawie się stykały :-). Efekt był taki, że zaczęły się widzieć, ale łączyły się na jakieś 3s a potem rozłączały. I tak w kółko. szyfrowania i firewall-e powyłączłem na czas prób.

0
  • Pomocny post
    #4 16 Wrz 2005 00:40
    quell
    Poziom 17  

Ustaw na jednej z kart pryb AP. Ale chyba najlepszym rozwiązaniem jest jednak uruchomienie AP, a obydwa kompy do AP, jako klienty.

0
  • #5 16 Wrz 2005 12:30
    Marek_boss
    Poziom 2  

Dzięki za wszelką pomoc. Mam połączenie z AP. Tylko narazie widzę przed sobą strome schody w konfiguracji AP (DI 624).

0
  • #6 16 Wrz 2005 12:51
    quell
    Poziom 17  

Jak chcesz to pomogę w konfiguracji.

0
  • #7 16 Wrz 2005 15:02
    Marek_boss
    Poziom 2  

Będę zobowiązany.
    Motyw jest taki:
    Mam modem SpeedTouch510 podłączony do switch-a.
    Do switcha jest podłączony AP (DI 624).Mam już skonfigurowane dwa kompy podłączone po lanie do switcha i na nich działa internet. (mają statyczne IP).
    Chodzi o to, aby udostępnić kolejnym dwóm kompom podłączonym przez AP internet. Ale tylko tym dwóm kompom, bo w sieci będzie ich więcej.

0
  • #8 16 Wrz 2005 16:54
    quell
    Poziom 17  

Cześć,
    sprawa dość prosta, masz 2 wyjścia: albo rezygnujesz z jednego z routerów albo inzczej ustawiasz. Najlepiej zamień te dwa urządzenia na jeden modemo-router WiFi. Np. Asmax804, tani i dobry. Albo ustawiasz w SpeedTouch510 opcje DHCP, tak żeby przydzielał IP sam, ale wszystkie kompy dostaną IP, które są w Lanie, a ich karty automatycznie pobierają IP.
    Lub podajesz IP do danego MAC adresu każdej karty sieciowej, której chcesz udostępnić net.
    D-linka traktujesz jak klienta do Speeda, a w opcji WAN d-linka podajesz IP SpeedTouch-a. Ale ta sama historia z DHCP w D-linku, podajesz jako klientów tylko te karty, bezprzewodowe, ale razem z MAC adresami.

Inne wyjście: SpeedToucha traktujesz tylko jako modemDSL, w opcjach DHCP podajesz tylko jeden IP D-linka, a cały routing uzyskujesz właśnie D-linkiem, wpisując tylko te kompy, które chcesz.
    Generalnie, dra routery to za dużo w jednej sieci, w jednym musisz wyłączyć przyznawanie IP kompom.

0