Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BENETECH GM3120 - tani chiński miernik pola elektrycznego i elektromagnetycznego

CMS 11 Lip 2019 02:20 4311 82
    borrea21
    Poziom 2  
    Artur k. napisał:

Niekoniecznie - mysz transmituje dane, które w jakiś sposób modulują nośną, przypuszczalnie jest to jakaś forma modulacji AM.

Możliwe, ale czy transmisja danychliczona w tych kbps nie idzie do komputera dopiero po kablu od odbiornika? Nie znam się na technice radiowej, ale modulacja w radiolinii też pewnie jakaś jest, a sygnał z pilota jest na pewno silniejszy, producent deklaruje 100m zasięgu. Co do tej myszy to znajomy pożyczył mi skaner częstotliwości, który potwierdził nadawanie na tych 27Mhz, ale z bardzo bliska. Zasięg myszy jest słabiutki.

Edit: Pewnie masz rację, radyjko przenośne na zakresie AM "popiarduje" gdy zbliży się antenkę do myszy. No ale w przypadku pilota od radiolinii i modemu GSM też, a tego miernik nie widzi.

Artur k. napisał:
    Kwestia jak jest Twój miernik zbudowany

Mogę rozkręcić i zrobić fotkę.

Adamcyn napisał:

borrea21 napisał:

Miernik reaguje na mysz bezprzewodową Labtec pracująca na 27MHz

Bardzo niebezpieczne to Twoje zwierzątko. :)

Norma dla tej częstotliwości to max. 7 V/m, a miernik zmierzył 103 V/m.

Mam się martwić? Ja myślę, że ten miernik głupoty pokazuje przy tych częstościach, tak jak z tym polem elektrycznym magnesu. Myślę, że w miarę wiarygodny jest we wskazaniach pól z sieci elektrycznej. Na przykład bardzo ładnie widać jak zmienia się składowa elektryczna pola wokół urządzeń z uziemieniem i bez.
    CMS napisał:
    Natomiast V/m², to odczyt telefonu i bliżej testera tym wyższa wartość.

Czy telefon miałeś podpięty do ładowarki?
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  • Computer Controls
    CMS
    Administator HydePark
    borrea21 napisał:
    telefon miałeś podpięty do ładowarki?

Nie.
    Adamcyn
    Poziom 35  
    borrea21 napisał:
    Myślę, że w miarę wiarygodny jest we wskazaniach pól z sieci elektrycznej

Tylko niepotrzebnie ustalono progi alarmów na zbyt niskim poziomie:

40 V/m, a norma w Polsce to 1000 V/m
    0,4 µT, a norma w Polsce to 75 µT.

Większość użytkowników wpada niepotrzebnie w panikę.
  • Computer Controls
    fotomh-s
    Poziom 20  
    Potem pojawiają się całe masy cwaniaków wmawiającym ludziom że ich myszka odgryzie im rękę jeśli nie kupią jakiegoś odpromiennika za grube pieniądze...
    A jak człowiek się pyta jakim cudem to możliwe to taki cwaniaczek pokazuje taki właśnie przyrząd który wskazuje "harmful" a zwykły człowiek myśli sobie "skoro ma specjalistyczny sprzęt to coś tam wie"...

Generalnie każdy konkretny sprzęt ma programowalne progi alarmów, np. takie stosowane w górnictwie czujniki gazów.
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 43  
    @Adamcyn A to co ? Mikrofalowa suszarka do włosów ? Bo jak zwykła, oporowa, to co tam mierzyć ? :D
    odalladoalla
    Poziom 20  
    Krzysztof Kamienski napisał:
    @Adamcyn A to co ? Mikrofalowa suszarka do włosów ? Bo jak zwykła, oporowa, to co tam mierzyć ? :D

Oprócz "grzałek" tam jest wielki "dmuchacz" bo pani zamiast fryzu grzankę by po 30 minutach miała ("trwała" dawnymi metodami tyle mogła się utrwalać). Zapewniam, całkiem ładne wyniki by wyszły.
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 43  
    @odalladoalla Dmuchacz czego ? Hadronów? Zwykły wentylator, oparty o silnik asynchroniczny z kondensatorem, o obrotach regulowanych odczepami na stojanie. Co Was ta suszarka tak podnieca? Kolejna Teoria Spiskowa? :D
    Adamcyn
    Poziom 35  
    Co Was ta suszarka tak podnieca?

Jedna koleżanka z Elektrody przysłała mi na priva zdjęcie z zapytaniem, czy ta folia aluminiowa ogranicza promieniowanie.

Chce przyjechać do mnie na pomiary.

Początkowo wybierała się do Ciebie, bo bardziej doświadczony, palmy itd. ale jednak do Szczecina bliżej. :)

BENETECH GM3120 - tani chiński miernik pola elektrycznego i elektromagnetycznego
    Adamcyn
    Poziom 35  
    odalladoalla napisał:
    Oprócz "grzałek" tam jest wielki "dmuchacz" bo pani zamiast fryzu grzankę by po 30 minutach miała ("trwała" dawnymi metodami tyle mogła się utrwalać). Zapewniam, całkiem ładne wyniki by wyszły.

Zwykła ręczna suszarka to nawet 2000 µT w odległości 3 cm.
    denis2k1

Poziom 14  
    Witajcie! Zajmuję się zawodowo pomiarami pola elektromagnetycznego. Posiadam profesjonalne mierniki (Narda, Maschek), wzorcowane od 0 Hz do 90 GHz. Tytułowego modelu akurat nie miałem w rękach ale określenie go miernikiem to spore nadużycie ;)
    Jeżeli mielibyście nim mierzyć pole 50Hz to przede wszystkim należałoby to robić z drewnianego statywu ponieważ pomiar z ręki mocno zawyża wskazanie składowej E (H jest ok)
    Mógłbym go porównać z naszymi przyrządami i podzielić się wynikami.
    Adamcyn
    Poziom 35  
    denis2k1 napisał:
    Jeżeli mielibyście nim mierzyć pole 50Hz to przede wszystkim należałoby to robić z drewnianego statywu ponieważ pomiar z ręki mocno zawyża wskazanie składowej E (H jest ok)

Tak, aby nie wpływać na pole elektryczne stosuje się między pomiarowcem z wyświetlaczem a sondą długi światłowód, a nie przewód.
    denis2k1 napisał:
    Zajmuję się zawodowo pomiarami pola elektromagnetycznego. Posiadam profesjonalne mierniki (Narda, Maschek), wzorcowane od 0 Hz do 90 GHz.

Świetnie.
    Mógłbyś pomierzyć suszarki do włosów, bo podawane 2000 µT to już możliwość zaburzeń wzroku.

No i jeszcze indukcyjną ładowarkę do szczoteczki do żębów.
    Tu zmierzyłem dławikiem 5,5 mH i woltomierzem najwyższe wartości w domu.
    denis2k1

Poziom 14  
    Poniżej są aktualne granice stref ochronnych dla osób pracujących w polach elektromagnetycznych.

Granice stref ochronnych dla pola magnetycznego 0 Hz wynoszą:
    - dla granicy pomiędzy strefą pośrednią a bezpiecznąIPNp-H = 400 A/mIPNp-H = 500 µT
    - dla granicy pomiędzy strefą zagrożenia a pośredniąIPNod-H = 2 400 A/mIPNod-H = 3 000 µT
    - dla granicy pomiędzy strefą niebezpieczną a zagrożeniaIPNog-H = 320 000 A/mIPNp-H = 400 000 µT
    - dla ekspozycji miejscowej (kończyn)IPNk-H = 800 000 A/mIPNm-H = 1 000 000 µT
    Granice stref ochronnych dla pola magnetycznego 50 Hz wynoszą:
    - dla granicy pomiędzy strefą pośrednią a bezpiecznąIPNp-H = 60 A/mIPNp-H = 75 µT
    - dla granicy pomiędzy strefą zagrożenia a pośrednią IPNod-H = 533 A/mIPNod-H = 667 µT
    - dla granicy pomiędzy strefą niebezpieczną a zagrożeniaIPNp-H = 3200 A/mIPNp-H = 4 000 µT
    - dla ekspozycji miejscowej (kończyn)IPNm-H = 8000 A/mIPNm-H = 10 000 µT

Adamcyn napisał:
    Mógłbyś pomierzyć suszarki do włosów, bo podawane 2000 µT to już możliwość zaburzeń wzroku.

Nawet jeśli przy suszarce byłoby takie natężenie, to 2000µT to jeszcze strefa zagrożenia w której można wykonywać pracę (pomijam to że zwykły człowiek bez przeszkolenia i badań nie powinien tam przebywać...)
    Adamcyn
    Poziom 35  
    Tak, znalazłem:
    W miejscach pracy, gdzie może występować zmienne pole magnetyczne o wartościach indukcji większych niż 2 mT, personel powinien być poinformowany o możliwości występowania zaburzeń widzenia w celu zapobieżenia ewentualnym wypadkom przy pracy

A te panie u fryzjera zostały przeszkolone? :)
    odalladoalla
    Poziom 20  
    Artur k. napisał:
    Panie suszące włosy u fryzjera nie wykonują pracy. :)

I tu występuje dualizm korpuskularno-falowy gdyż panie wykonujące pracę są mniej narażone jak panie korzystające z tejże pracy.To jest dowód bezpośredni iż kobiety to jednak inny gatunek, bo potrafią narażać swój najcenniejszy organ żywy (mózg), dla najmniej cennego martwego (włosów), by na chwilę uzyskał określony kształt (do pierwszego dłuższego snu).
    Wartości i określenia aktualne wyrażone językiem tak bełkotliwym jak to tylko możliwe, czyli "urzędowym".
    poleEM.pdf Download (311.77 kB) to bełkot z 2017
    a tu stare w którym jeszcze coś można było zrozumieć {ale o co chodzi}
    stare P...pdf Download (971.79 kB)
    emiltb
    Poziom 12  
    Moim zdaniem taki miernik to bardzo potrzebny sprzęt (autor na wstępie pytał po co takie coś...). Otóż w latach 60 i 70 poprzednia ekipy także wiele budowały (chodzi o budownictwo mieszkaniowe, zwłaszcza w miastach), a domy trzeba zasilać. Aby ułatwić w bardzo wielu ówczesnych blokach mieszkalnych projektowano na parterze stację trafo od razu jako integralną część budynku, a zasilała ona kilka sąsiednich.
    Wielu mieszkańców nie zdawało sobie sprawy co jest przyczyną dziwnie pojawiających się i trapiących ich chorób. Tego zresztą nikt nie tłumaczył...
    Chciałbyś mieszkać mając za ścianą lub pod podłogą sypialni taką niedużą stację trafo?
    Ale to nie wszystko. Niestarannie wykonane instalacje - zwłaszcza po stronie niskiego napięcia - powodowały przepływ prądów wyrównawczych pomiędzy poszczególnymi blokami przez łączące je rury wodne, ciepłownicze, gazowe(!), a natężenia potrafiły dochodzić kiloamperów! To w ogóle temat na odrębny artykuł i choć obecne przepisy to restrykcyjnie regulują, to ja bym sobie pomierzył...
    Pamiętajmy, że zwłaszcza wolno zmienne pola magnetyczne niszczą krwinki, a właściwie szpik i szpiczak (rak krwi) masz jak w banku.
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 43  
    emiltb napisał:
    Pamiętajmy, że zwłaszcza wolno zmienne pola magnetyczne niszczą krwinki, a właściwie szpik i szpiczak (rak krwi) masz jak w banku.
    Poważnie ? :cry: A szybkozmienne ..5 GHz ? W dodatku elektromagnetyczne. Bo podobno stałe pole magnetyczne np. od noszonych w kieszeni magnesów powoduje wczesny uwiąd prącia.....(nowa nieznana jednostka chorobowa). Jak tu ,,rzyć" Panie.... :cry:
    Kraniec_Internetów
    Poziom 42  
    emiltb napisał:
    Chciałbyś mieszkać mając za ścianą lub pod podłogą sypialni taką niedużą stację trafo?

Nie, bo hałasuje i drży. Trochę irytujące, nieprawdaż?
    emiltb napisał:
    Wielu mieszkańców nie zdawało sobie sprawy co jest przyczyną dziwnie pojawiających się i trapiących ich chorób. Tego zresztą nikt nie tłumaczył...

Starość. Stacja transformatorowa nie miała z tym nic wspólnego.
    emiltb napisał:
    Niestarannie wykonane instalacje - zwłaszcza po stronie niskiego napięcia - powodowały przepływ prądów wyrównawczych pomiędzy poszczególnymi blokami przez łączące je rury wodne, ciepłownicze, gazowe(!), a natężenia potrafiły dochodzić kiloamperów!

Zakładając że stacja ma moc 250kW, to przy napięciu 230V masz jakieś 340A. No nie ma opcji.
    emiltb napisał:

O nie, wszyscy umrzemy. Nie wiem czy wiesz, ale ziemskie pole magnetyczne też jest zmienne. Zmieni się bardzo wolno, nie z częstotliwością 50Hz tylko ma kilku okresów na dobę. Wszyscy tu zginiemy :O

Gratuluję @emiltb za napisanie największego kretynizmu jaki przeczytałem w tym tygodniu.

Dodano po 1 [minuty]:

Bo podobno stałe pole magnetyczne np. od noszonych w kieszeni magnesów powoduje wczesny uwiąd prącia

Oj tak, szczególnie jak masz jeden duży magnes w jednej kieszeni spodni, i drugi w drugiej. Problemy z prąciem murowane :)
    Kraniec_Internetów
    Poziom 42  
    Adamcyn napisał:
    czy wiedząc, że Kolega emiltb ma np. 89 lat, też byście tak szorstko ripostowali jego wpis?

Drogi Kolego Adamcyn,
    Spotkałem ja już na tym forum kilku takich, którzy uznawali swój wiek grubo powyżej 50tki za argument nie do przegadania w każdej rozmowie. Wśród nich był też pewien "siedemdziesięcioletni starzec" który mimo posiadania ogromnej wiedzy gnoił młodych tylko dlatego że byli dużo młodsi od niego i mniej książek przeczytali. Także wiek to nie wszystko, w moich oczach, jako osoby która nie wie kto siedzi po drugiej stronie monitora, gra rolę wręcz żadną. Liczy się dla mnie to co i jak dany użytkownik napisał.
    A co napisał emiltb sam widzisz, więc na podobnie niskim poziomie jego wpis skomentowałem.
    Pozdrawiam,
    Sierściuch,