Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brzęczenie w gniazdku i korkach

Krxyszyof 05 Jul 2019 11:28 1386 5
    Krxyszyof
    Level 2  
    Dzień dobry,
    Z góry wybaczcie jeśli zły temat i od razu mówię - był u mnie już elektryk i będzie jeszcze raz. Chodzi po prostu o to, że mnie już coś bierze z nerwów a jednak dobrze będzie usłyszeć zdanie większej ilości osób.

No więc tak:
    Od dwóch dni mam problem w domu z prądem. W momencie kiedy do przedłużacza jest podpiętych więcej niż 3 rzeczy dziwnie syczy, skwierczy, miga. Początkowo myślałem, że to przez przedłużacz więc kupiłem nowy i... Dalej to samo. Sprawdzane bylo w obu pokojach na dwóch przedłużaczach z różnymi rzeczami - to samo. Dodatkowo się okazało, że podczas skierwczenia skierwczy także w skrzynce korek odpowiedzialny za gniazdka - był wymieniony na mocniejszy przez elektryka (z 10 na 16, z czego to nie był nowy korek tylko w domu znaleziony) i niestety dalej to samo. Będzie u mnie jeszcze raz jednak mnie coś już naprawdę bierze, chce się trochę uspokoić, doradzić.

Miałem wymieniane jakis czas temu w jednym pokoju gniazdka jednak jak się okazało gościu to zrobił jakoś dziwne (tzn - nie znam się - powinny być kostki a są połączone dwa kable izolacja), czy to może powodować problem? Czy może to być przez to? Jakiekolwiek rady się przydadza, posugeruje coś elektrykowi wrazie wu.

A i gniazdka sprawdzone, przepływność sprawdzona - jest ok.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    sosarek

Level 43  
    Krxyszyof wrote:
    W momencie kiedy do przedłużacza jest podpiętych więcej niż 3 rzeczy dziwnie syczy, skwierczy, miga.

Przekrój przewodu, sumaryczne obciążenie podłączone do przedłużacza?
    Krxyszyof wrote:
    tzn - nie znam się - powinny być kostki a są połączone dwa kable izolacja

Foto?
    Krxyszyof
    Level 2  
    Nie dam rady dać zdjęcia, teraz wyszedłem z domu szybko coś ogarnąć póki elektryka nie ma.
    Bądź co bądź mam w gniazdkach w jednym pokoju przedłużone kable jakimiś innymi kablami, czy to może powodować spięcie?
    Co do przedłużacza to po prostu w gniazdku to się nie dzieje, bo podłącze maks dwie rzeczy. Jednak w przedłużaczu już coś nie gra jak jest więcej niż 3
    Dodatkowo elektryk powiedział, że te moje gniazdka w obu pokojach są połączone ze sobą więc jak coś tam nie gra może też coś nie grać w moich

Jak coś wybaczcie, jestem zielony w tych sprawach więc pytajcie o co możecie, odpowiem
    nomudrek
    Level 36  
    Elektryk powinien sprawdzić mocowanie przewodów doprowadzających prąd do skrzynki z bezpiecznikami ponieważ mogło się poluzować ich mocowanie co pod wpływem podłączenia obciążenia objawia się "skwierczeniem".
    gag70
    Level 24  
    "Skwierczenie" to najpewniej słaby styk. Może być coś słabo przykręcone ale również utleniona powierzchnia. Źródło jest tam gdzie "skwierczenie" się zaczyna czyli w skrzynce bezpiecznikowej.
    AdaSkoTV
    Level 4  
    Pierwsze co bym zrobił jako elektryk z 7 letnim stażem to sprawdził połączenia przewodów czy śruby mocujace sa dobrze skrecone. Takie iskrzenie moze byc spowodowane luznym polaczeniem.
    Nastepnie jezeli by to nie pomoglo to zalecilbym zmianę zabezpieczenia typu topik na tzw esy, oczywiscie to drugie nie eliminuje problemu a tylko poprawia bezpieczenstwo.
    Skoro są topiki w mieszkaniu to domyslam sie ze instalacja jest aluminiowa wiec wydaje mi sie ze ilosc podlaczonych urzadzen w domu nie jest proporcjonalna do maksymalnych obciążeń danej linii.
    Prosciej mówiąc nie ma mnie na miejscu ale zdalnie moge doradzic maly remont instalacji a mianowicie dolozenie kilku gniazd zeby wyeliminowac przedluzacze i zrobienie nowej skrzynki z bezpiecznikami.
    Zaznaczam ze to jest moja opinia na podstawie informacji ktore mi dostarczono a nie wynik badan pomiarowych na obiekcie. To co napisalem to doswiadczenie z awarii elektrycznych