Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór myjki ciśnieniowej do prac domowych

05 Lip 2019 17:40 447 5
  • Poziom 1  
    Witam, zamierzam kupić myjkę ciśnieniową.
    Generalnie temat pewnie nie raz się przewinął, ale wolałbym usłyszeć coś na świeżo
    Myjka posłuży do mycia samochodu, kostki, sidingu, kojca i innych mniejszych rzeczy
    Cena to ok. 500-600 zł.
    Wyczytałem, aby nie kupować myjki z plastykową pompą wody.
    Proszę o pomoc, z góry dziękuję.
    Pozdrawiam
    MK
  • Poziom 27  
    Za 500zl masz karchera K2, ciśnienie 110bar, za 200 zł z Lidla myjkę o ciśnieniu 75, generalnie poniżej 100bar to trochę lipa... Sam mam niby Makita ale właśnie słaba 85bar i tak sobie, droższe później to już mają po 150bar.
  • Poziom 42  
    Ostatnio spotyka się myjki z silnikami indukcyjnymi, których żywotność jest znacznie większa, niż powszechnie spotykane w myjkach silniki komutatorowe. Takie miedzy innymi na naszym rynku sprzedaje Hortmasz. Wprawdzie, jak sami przyznają jest to wyrób z dalekiego wschodu, ale czy inne myjki nie są tam produkowane ? A ceny? 445, 499 i 675 zł, i z tego co da się sprawdzić, to faktycznie jest tam silnik indukcyjny, bo myjka jest znacznie cięższa- ok 20 kg i jak piszą pompa nie jest plastikowa, czego nie sprawdzałem.
  • Poziom 2  
    Witam !
    Jestem nowy (pierwszy post - bądźcie wyrozumiali dla debiutanta) i od razu prośba do forumowiczów. Jak większość tu piszących potrzebuję zakupić myjkę wysokociśnieniową do prac przydomowych - mycie kostki, co kilka lat mycie elewacji, drewutni, muru będącego ogrodzeniem działki (droga piaszczysta przy niej - latem masakra po przejechaniu autem) oraz 2-3x w miesiącu 2 auta osobowe.
    Przeglądałem forum i wg moich przemyśleń chciałbym myjkę z pompą najlepiej z mosiądzu z silnikiem inwerterowym. Optymalnie byłaby myjka z możliwością mycia również ciepłą wodą ale zapewne to już luksus bez którego idzie wytrzymać.
    Co do firm myślałem o Kranzle i Nilfisk al odpuściłem (Kranzle chyba jednak trochę za drogi a Nilfisk negatywne informacje o serwisie). Pozostał na placu boju właściwie Karcher (K5 chociaż tam jest chyba aluminium a nie mosiądz pompa) i Lavor - o Karcherze pisze dużo osób , o Lavorze mało kto...parametry ma lepsze niż Karcher moim zdaniem (przynajmniej model o którym myślę) i jestoferta bogata we wszystkie dodatkowe akcesoria...zapytam zatem jak pewien Towarzysz kiedyś narodu...To co?Pomożecie ?!
    Do Karchera K5 (FC? Zwykły Home?) linka nie będę podsyłał bo każdy ma :) Serwis też jest OK i dostępność podzespołów...ale Lavor też chyba nie jest tu taki zły? Ja znalazłem taką ofertę za ~1350PLN - LAVOR MYJKA CIŚNIENIOWA INDUKCYJNA VERTIGO 28 MAX versja GOLD PIANOWNICA I LANCA DO PIASKOWANIA 180 BAR, 270 EWBAR 2800W 510L/H POMPA MOSIĘŻNA ITALY (Niestety nie mam uprawnien do wklejenia linka na razie) na stronie myjki-lavor.pl
    Z myjek "ciepłowodnych" Lavor też ma coś takiego (chociaż cena daje mi na razie jednak do myślenia bo 3k...)
    myjka-cisnieniowa-indukcyjna-cieplowodna-z-podgrzewaniem-wody-rio-1108-145-bar-450l-h-2300w-wyprodukowana-we-wloszech (ta sama strona co powyżej)

Co tym myślicie? Jakie macie doświadczenia z serwisem Lavora?
    P.S. Mam nadzieję że w dobrym temacie post się wyświetli i nie zapaskudzę komuś posta podpostem :)
  • Poziom 2  
    Kupiłem Lavor Vertigo 28+. Postaram się za jakiś czas napisać jak działa, co działa a co nie działa. Pozdrawiam
  • Poziom 1  
    @togipegi i jak się myjka sprawuje? Chcę kupić taka sama i zastanawiam się czy warto.