Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Układ TCA 785 napiecie zasilania na nóżce 11.

05 Lip 2019 21:39 132 5
  • Poziom 11  
    Witam, złożyłem układ aplikacyjny na tca785 z MOC3021 i mam problem, ponieważ na nóżce 11 mam cały czas napięcie zasilania, jeśli zasilaczem obniżę napięcie to żarówka się ściemnia. Odłączając wszystko od pinu 11 nadal jest na nim napięcie zasilania. Po wymianie układu dalej to samo.. Składam wszystko na płytce stykowej i napięciu sinusoidalnym 12v. Jaka może być przyczyna?
  • Poziom 31  
    grzebcio napisał:
    Witam, złożyłem układ aplikacyjny na tca785 z MOC3021 i mam problem, ponieważ na nóżce 11 mam cały czas napięcie zasilania, jeśli zasilaczem obniżę napięcie to żarówka się ściemnia. Odłączając wszystko od pinu 11 nadal jest na nim napięcie zasilania. Po wymianie układu dalej to samo.. Składam wszystko na płytce stykowej i napięciu sinusoidalnym 12v. Jaka może być przyczyna?

Czy układ zrobiłeś według schematu z noty katalogowej układu TCA785 ze strony 13?

Mógłbyś wstawić schemat tego co zrobiłeś i płytkę stykowa wraz z elementami? Może jakiś błąd zrobiłeś.

W załączniku prześle notę katalogowa układu TCA785.
  • Poziom 11  
    Problemem było brak połączenia masy na nóżce nr 1, po prostu styk płytki był felerny.
  • Poziom 31  
    Czasami tak bywa z tymi płytkami stykowy.
  • Poziom 11  
    Niestety problem powrócił, brak regulacji.. Tym razem już na wytrawionej płytce.
    Sinus wchodzi na nóżkę 6.
    Z 15 i 14 wychodzą piki z synchronizacją zera.
    Na nóżce 11 napięcie regulując potencjometrem zmienia się od zera do U zasilania.
    Czego szukać ?
    Na razie układ zasilam z zasilacza 15V
    A sinusoidę podaję przez transformator 12v.
    Oto schemat:
    Układ TCA 785 napiecie zasilania na nóżce 11.
  • Poziom 31  
    Jak płytkę wykonałeś zgodnie ze schematem bez błędów i jak wszystko dobrze polutowałeś to powinno działać.

Nie ma zimnych lutów na płytce?

Posłużyłeś się schematem według noty katalogowej ze strony 13?