Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Midi - USB nie działa (keyboard amstrad ckx 100)

amq0 06 Jul 2019 10:49 507 9
Tespol
    amq0
    Level 3  
    Kupiłem przejściówkę Midi USB i podłączyłem przez tą przejściówkę keyboard amstrad ckx 100 żeby grać na organach w programie grand orgue, ale nie działa. Jak w tym keyboardzie włączyć wyjście midi i jak ustawić kanał na którym ma wysyłać sygnały?
  • Tespol
    viayner
    Level 42  
    Witam,
    moze kilka sugestii:
    - masz tylko zlacz midi out w instrumencie, upewnij sie ze podlaczyles dobry kabel
    - jezeli trzeba wlaczyc to zlacze w instrumencie to masz wszystko w instrukcji, ktorej my nie mamy
    - konfiguracja midi w komputerze - jaki system operacyjny uzywasz ?
    Zobacz:
    http://www.epanorama.net/circuits/miditest.html
    taki wskzanik pokaze czy wszystko dziala, podlaczony do wyjscia instrumentu ma migac gdy naciskasz klawisz, wtedy midi out dziala.
    Mozesz zastapic te druga diode (D1) np. czerwona LED wtedy masz informacje o np. zlej polaryazcji
    W opisach jest napisane ze masz tylko midi out ale upewnij sie ja mam takie zlacza bedace w rzeczystosci zlaczam kombinowanym
    Pozdrawiam
  • Tespol
    amq0
    Level 3  
    Tak, mam tylko midi out, instrukcja jest tylko po francusku i nic z tego nie rozumiem, system mam Windows 7 64 bit, przy naciskaniu klawiszy żadna dioda na przejściówce nie świeci.
    viayner
    Level 42  
    Witam,
    postaraj sie byc nieco systematyczny i dokladny.
    "żadna dioda na przejściówce nie świeci." - jak sadze chodzi ci o adapter MIDI-USB, to jeszcze nic nie znaczy, nie wykluczyles ze jest on w pelni sprawny i skonfigurowany, LED na nim moga swiecic tylko kiedy on cos odbiera przez USB a ty nic nie wysylasz.
    Jezeli nie chcesz tego midi testera to podlacz oscyloskop i zobacz czy cokolwiek sie pojawi ana midi out instrumentu, w ostatecznosci miliamperomierz powinien wskazywac przeplyw pradu gdy instrument cos wysyla (kilka-kilkanascie mA).
    Jezeli nic sie nie bedzie pojawialo to wyglada ze albo MIDI wymaga wlaczenia albo jest np. uszkodzone.
    Z opisu plyty czolwej nic sie nie da wywnioskowac ? Zalacz moze zdjecie w wysokiej rozdzielczosci
    Pozdrawiam
    Gelip
    Level 33  
    Po pierwsze skoro instrument ma wyjście MIDI to nie sądzę aby było ono standardowo wyłączone, po drugie taka przejściówka USB-MIDI potrzebuje prawdopodobnie sterownika i dopiero wtedy zacznie migać dioda w czasie naciskania klawiszy, po trzecie w Windows 7 przydałby się MIDI Mapper aby ustawić w systemie odpowiednie urządzenie MIDI. Co to za przejściówka dokładnie?
    Cowboy zagrabie
    Level 31  
    Miałem tą zabaweczkę w 1987roku. Korzystanie z midi nawet do głowy wtedy mi nie przyszło, ale żeby uaktywnić tą funkcję należało użyć kombinacji klawiszy bodajże taki seledynowy i szare w lewym górnym rogu, wtedy zaczynały migać diody i wylączały się wbudowane głośniki.
    amq0
    Level 3  
    Cowboy zagrabie wrote:
    Korzystanie z midi nawet do głowy wtedy mi nie przyszło, ale żeby uaktywnić tą funkcję należało użyć kombinacji klawiszy bodajże taki seledynowy i szare w lewym górnym rogu.

W lewym górnym rogu jest tylko przycisk seledynowy i 2 czarne, nie ma szarego.
    viayner
    Level 42  
    Witam,
    prosilem juz o dokladne zdjecie panelu, moze cos znajdziemy.
    U mnie w Siel'ach jest tak ze klawisz na panelu + klawiatura = wybor funkcji, ale to powinno byc opisane na panelu.
    Pozdrawiam
    viayner
    Level 42  
    Witam,
    skoro nie chcesz pomocy twoj wybor - zdjecia sa w bardzo niskiej rozdzielczosci, w czym problem zrobic zdjecie twojego panelu?
    Cowboy zagrabie wrote:

szary przycisk shift i prowadząca o d niego linia do przycisków play, record oraz do góry load, save, verify a na wyjściu miliwoltomierzem napięcie na 2 i 4 pinie byćmoże przejściówkę trzeba zcrosować.

Ale o co chodzi ? Twoj wybor albo jestes dokladny albo sam rozwiazujesz problem.
    Pozdrawiam