Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana kabla w słuchawkach z mikrofonem

06 Lip 2019 12:45 177 16
  • Poziom 3  
    Witam. Posiadam headset HyperX Cloud II i chciałbym zrobić tzw. recabling, gdyż fabryczny kabel nie jest zbyt długi; dodatkowo musiałem go skrócić troszeczkę wymieniając wtyk jack. Mam też problem z przegłosem, mikrofon zbiera dźwięk ze słuchawek. Zamówiłem Canare StarQuad L-4E5C oraz drugą wtyczkę 4pin gdyby obecna się uszkodziła. Nie wiem w jaki sposób połączyć dokładnie przewody. Rozumiem, że lewy i prawy kanał oraz masa to 3 przewody a mikrofon z masą to kolejne 2 czyli razem 5. Kabel który zamówiłem jest 4-żyłowy + wspólny ekran wokół tych żył. Co do czego podłączyć aby nie było zakłóceń oraz przegłosu? Z góry dziękuję za wszelką pomoc :)
  • Poziom 3  
    Takiej odpowiedzi szukałem chyba ze 2 miesiące... Dzięki wielkie! A ekran zostawić w spokoju czy podłączyć go do masy?
  • Poziom 3  
    Czyli:
    żyły:
    1. lewa słuchawka
    2. prawa słuchawka
    3. masa (słuchawki+mikrofon)
    4. mikrofon
    ekran: masa (słuchawki+mikrofon)

czy może jednak
    żyły:
    1. lewa słuchawka
    2. prawa słuchawka
    3. masa (słuchawki)
    4. mikrofon
    ekran: masa (mikrofon)
  • Poziom 3  
    Kolejność we wtyku jack to ja wiem ;D Tylko nie wiem czy ekran ma być masą jedynie dla mikrofonu a jedna z żył dla słuchawek czy i to i to ma być wspólne.

Dodano po 16 [minuty]:

Wymiana kabla w słuchawkach z mikrofonem
  • Poziom 3  
    Wymiana kabla w słuchawkach z mikrofonem Wymiana kabla w słuchawkach z mikrofonem
    Czyli to, co zrobiłem tutaj jest poprawnie? To jest ten koniec, który będzie w słuchawkach.

Dodano po 53 [sekundy]:

A w jacku też złączyć ekran z masą?
  • Poziom 3  
    Ten kabel który złączyłem z ekranem to jest masa, tak wcześniej wspomniałeś aby zrobić.

Dodano po 5 [minuty]:

Mam zostawić tak jak jest czy odłączyć ekran aby nie był z niczym połączony?
  • Poziom 37  
    Ekran łączymy z masą TYLKO Z JEDNEJ STRONY ! Czyli jeśli od strony słuchawek jest połączony z masą to po drugiej stronie już go do niczego nie podłączasz, podłączasz do wtyku tylko przewód masowy.
  • Poziom 3  
    Tak, zrobiłem dokładnie jak tutaj napisałeś. Sprawdziłem teraz jak ma się sprawa z echem i jest o niebo lepiej, używając komunikatorów głosowych ani razu nie wyłapało mi muzyki nawet gdy głośność była ustawiona na 100%. Jednak używając audacity po odpięciu mikrofonu ledwo co, ale jednak słychać delikatnie rytm muzyki (jakby sam instrumental). To jest już normalne czy takiego zjawiska nie powinno być wcale? Ew. co można by zaizolować w muszli słuchawki żeby nie było zakłóceń i jeśli, to w jaki sposób?

Dodano po 4 [godziny] 43 [minuty]:

Sprawdziłem ze znajomym który ma Cloud I i u niego przegłos jest większy (wciąż ledwie słyszalny, ale jest) więc u mnie i tak jest o wiele lepiej. Mam też problem z przedłużkami Jack, używając samej przejściówki (od znajomego) i podpinając do karty dźwiękowej jest wszystko super, jednak gdy podpinam jeszcze swoje przedłużki Jack (od firmy Gembird, 2x 3pin 2m) to mikrofon strasznie brzęczy. Jaki jest zatem sposób, aby przedłużyć kabel bez brzęczącego mikrofonu?
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Te przesłuchy muzyki i do mikrofonu to jest problem źle wykonanego kabla. Powinien mieć osobno ekranowane przewody słuchawkowe i mikrofonowe. Jeśli jest tylko jeden ekran to znaczy że wszystkie przewody "lecą" razem i stąd przesłuchy. Żadne izolowanie czegokolwiek w muszli słuchawek nie pomoże. Twoje przedłużki są "be", po prostu byle jak wykonane , być może ze słabym ekranem lub nawet bez niego i niewiele tam można uratować ( poprawić).
  • Poziom 3  
    Przedłużki to dwa osobne kable, wiem, że nie najlepszej jakości; ten Canare StarQuad co kupiłem też ma wspólny ekran. On też może być winowajcą?
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    EmZeTee napisał:
    On też może być winowajcą?

Może być - obwód mikrofonowy ma dość dużą impedancję i jest czuły na zakłócenia z innych obwodów zwłaszcza jeśli te biegną równolegle do niego i bardzo blisko na dość długim odcinku. Ekran chroni wtedy przed zakłóceniami z zewnątrz ale nie przed sygnałami z obwodu słuchawkowego bo ten biegnie wewnątrz ekranu.

Dodano po 3 [minuty]:

EmZeTee napisał:
    Przedłużki to dwa osobne kable, wiem, że nie najlepszej jakości

Część z tych kabli tylko udaje że ma ekran, czasem nie ma oplotu tylko "goła " żyła biegnie obok właściwego "gorącego" ( sygnałowego ) przewodu i udaje ekran.
  • Poziom 3  
    zworys napisał:
    Część z tych kabli tylko udaje że ma ekran, czasem nie ma oplotu tylko "goła " żyła biegnie obok właściwego "gorącego" ( sygnałowego ) przewodu i udaje ekran.

Tak dokładnie jest, nawet producent na opakowaniu podał schemat ilustrujący budowę kabla w taki sposób. Już teraz skończyłem przejściówkę DIY robić i mogę w końcu Xonara używać. Przed ułożeniem tych przedłużek wzdłuż innych kabli było ok, ale gdy pociągnąłem je pod blatem razem z kablami od monitora i PC to mikrofon delikatnie buczy, to chyba też wina tego niby /ekranu/. W każdym razie dziękuję za pomoc, temat uznaję za zamknięty.