Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka pralka do samodzielnego taniego serwisowania 1000-1500zł

06 Lip 2019 15:17 471 4
  • Poziom 9  
    Witam. Od paru dni czytam forum by znaleźć odpowiednią pralkę ładowaną od frontu o poj ok.5-6kg.
    Miałbym gorącą prośbę o podpowiedź, którą pralkę kupić. Już wyczytałem że kupno pralki jak zresztą całego AGD to ruletka ale bardzo bym prosił o wskazanie konkretnych modeli, w których ewentualna wymiana najczęściej psujących, zużywających się podzespołów (wymiana łożysk, amortyzatorów) czy też wymiana programatora, będzie opłacalna w stosunki do ceny nowej pralki
    Z lektury forum polecacie Boscha, głownie modele WAE oraz Amikę oraz czsami LG. No i właśnie Amika mnie interesuje ale nie wiem, które modele są warte uwagi i czy są lepsze niż podobne modele Boscha lub LG Podobno w niektórych typach pomimo rozbieralnej wanny wymiana łożysk następuje przy jednoczesnej wymianie tylnej części wanny oraz w LG moduły elektroniczne są zalane co w znacznym stopniu utrudnia naprawę elementów.
    Z funkcji które by nas interesowały to:
    Możliwość regulacji obrotów
    Krótkie pranie
    Rozkręcany bęben
    Silnik ze szczotkami
    Nie wiem co jeszcze może być ważne oprócz tak istotnych rzeczy jak dobre pranie, ekonomia prania(woda, zużycie energii)
    Moje propozycje:
    Amika TAW6103LSW
    Bosch WAE24240PL
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Nikt ci nie pomoże, jak nawet wskaże konkretny model to już go nie będą produkowali, zmieniają asortyment co kilka miesięcy, nawet ten sam produkt ale pod innym oznaczeniem.
    No i jak sam zgadłeś, marka to portfolio dystrybutora, nigdy nie wiadomo kto i gdzie wyprodukował urządzenie sprzedawane pod tą marką.
    Także i ty zagrasz w ruletkę jak bardzo byś się nie starał.
  • Poziom 9  
    A to jakie dranie ;-) No nic. Dziękuję za odpowiedź.
  • Poziom 15  
    Bez przesady, aż tak źle nie jest.
    Ten Bosch jest już na rynku ze 2-3 lata.

Jeśli chodzi o wybór to ten Bosch spełni wszystkie wymienione oczekiwania.
  • Poziom 39  
    Weź Bosch z serii WAE póki jest jeszcze dostępny w sprzedaży.