Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Zmiana karty sieciowej WiFi

06 Lip 2019 21:30 387 7
  • Poziom 8  
    Zmieniłem router na pracujący w pasmach 2,4GHz i 5GHz. Moja karta sieciowa DW 1705 obsługuje tylko 2,4GHz.

Zmiana karty sieciowej WiFi

Chcę zmienić na obsługującą pasmo 5GHz, ale potrzebuję pomocy jaką wybrać. Znalazłem Wireles AC 7260HMW, ale czy będzie prawidłowa... tego nie wiem.
    Proszę o pomoc w doborze karty.
    Komputer to Dell Inspiron 15 series 3000.
    Prędkość transfery 300 Mb/s
    System to obecnie Windows 7
  • flexghzflexghz
  • Moderator - Komputery Serwis
    Witaj. Karta jak najbardziej prawidłowa, tylko zwróć uwagę, czy laptop nie ma blokady - wiele modeli Dell, HP, Lenovo miało "white list" i startowało tylko z kilkoma modelami kart zdefiniowanymi w BIOS.
  • flexghzflexghz
  • Poziom 8  
    Dodam jeszcze, że bez problemu pasmo 5GHz działa na karcie sieciowej USB.
    Nie ma to znaczenia. Karty USB nie są objęte jakąkolwiek blokadą w laptopach.
  • Poziom 8  
    Znalazłem jeszcze coś łatwiej dostępnego i tańszego. Jest to AC 3160 HMW.
    Co do różnic to
    3160 / 7260
    - Antena: 1x1 / 2x2
    - Potoki: TX/RX 1x1 / 2x2
    - Zgodność: FIPS, FISMA / PCI, CISP, FIPS, FISMA
    - Technologia Intel® vPro™: nie / tak

Nie za wiele mi mówią te parametry dlatego proszę poradę czy są istotne do prawidłowej pracy karty w odniesieniu do karty DW1705.
    Różnica cenowa między 3160 a 7260 jest na tyle niewielka, że warto dopłacić. 3160 jest wolniejszą (chociaż też wcale niezłą) kartą. Zdaje się, że za 60 złotych można 7260 kupić.

Oczywiście w przypadku jednej i drugiej karty trzeba brać pod uwagę możliwe ograniczenia ze strony BIOS, o których wcześniej pisałem.

Karta 1x1 będzie osiągać na 2.4GHz w trybie N przy szerokości kanału 40MHz max prędkość 150Mbps (realnie około połowa tego), przy szerokości kanału 20MHz połowę tego. Przy AC max dla karty 1x1 to 433Mbps (realnie znowu mniej). Karta z 2T2R będzie w sprzyjających warunkach na N-ce przy 40MHz osiągać do 300Mbps, a w trybie AC do 867Mbps (realnie oczywiście mniej). W teorii w sprzyjających warunkach karta 7260 powinna być 2x szybsza niż 3160 (biorąc pod uwagę, że router ma możliwości przekraczające możliwości karty 3160 i na wydajności 7260 się jakoś skorzysta).
  • Poziom 8  
    Najprawdopodobniej zdecyduję się na 7260.

Dzięki za porady.