Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Zlecę] Grzałka z regulatorem temperatury

Francisiusz 06 Lip 2019 23:48 396 9
    Francisiusz
    Poziom 2  
    Witam, zlecę stworzenie mobilnej grzałki z regulacją temperatury na wyświetlaczu. Grzałka powinna być relatywnie jak najmniejsza (wielkość pokroju szczoteczki elektrycznej była by ok), wygodna w trzymaniu w dłoni. Na baterię lub akumulatorek, ewentualnie może być na zasilacz przewodowy. W urządzeniu na samym końcu muszą znajdować się metalowe chwytaki, które zostaną nagrzane do określonej na regulatorze temperatury. Tylny element chwytaka, powinien automatycznie np poprzez sprężynkę dociskać się do drugiego elementu chwytającego. Powinna być możliwość ich rozchylenia i nałożenia tak, aby elementy chwytające automatycznie sie zacisnęły na nałożonym pomiędzy łopatki objekcie.

[Zlecę] Grzałka z regulatorem temperatury

Proszę o informacje jaki mógłby być potencjalny koszt stworzenia takiej grzałki.
    Osoby zainteresowane zleceniem prosze o pisanie na PW
    maciej_333
    Poziom 34  
    Koszt opracowania profesjonalnego prototypu takiego urządzenia wraz z dokumentacją to pewnie 30-50 kPLN. Zwróć uwagę, że istnieją już takie urządzenia: Link. Ponadto działa to na odmiennej zasadzie niż podałeś.
    Francisiusz
    Poziom 2  
    Ale ja nie potrzebuję zszywarki do plastiku. Urządzenie jest mi potrzebne do podgrzewania niewielkich elemntów metalowych do określonej temperatury maks 60-70C. Urządzenie nie musi wyglądać jak z półki sklepowej. Bardziej oczekiwałbym czegoś przypominającego amatorską konstrukcję aczkolwiek zrobioną rzetelnie i schludnie wyglądającą, nie koniecznie tak jak na obrazku. Ważne, żeby urządzenie spełniało swoją funkcję, czyli nagrzewało szczęki do określonej przez użytkownika temperatury.
    maciej_333
    Poziom 34  
    Powinieneś więc kupić taką zszywarkę i próbować ją dopasować do swoich potrzeb. W takim urządzeniu trudno będzie jednak kontrolować temperaturę podgrzewanego obiektu. Niestety nawet bardziej amatorskie opracowanie takiego urządzenia, razem z częścią mechaniczną to znaczny koszt.
    Radzio M.
    Poziom 33  
    Francisiusz napisał:
    Ale ja nie potrzebuję zszywarki do plastiku. Urządzenie jest mi potrzebne do podgrzewania niewielkich elemntów metalowych do określonej temperatury maks 60-70C. Urządzenie nie musi wyglądać jak z półki sklepowej. Bardziej oczekiwałbym czegoś przypominającego amatorską konstrukcję aczkolwiek zrobioną rzetelnie i schludnie wyglądającą, nie koniecznie tak jak na obrazku. Ważne, żeby urządzenie spełniało swoją funkcję, czyli nagrzewało szczęki do określonej przez użytkownika temperatury.

Określ co to za detal i jak go chcesz podgrzewać. Całościowo czy tylko powierzchownie? Podgrzać go możesz np. poprzez powierzchowne przyłożenie elementu grzejnego, indukcyjnie lub gorącym powietrzem.
    MarekzRz
    Poziom 17  
    To nie jest sama grzałka - nawet mobilna tylko, tylko ręczny przyrząd chwytający z podgrzewanymi szczękami. Po co ci jeszcze do tego regulacja z wyświetlaczem - wystarczy sama stabilizacja temperatury (60C-70C) Można do tego wykorzystać gotową lutownicę z termoregulatorem na 24V i tylko dorobić ruchome szczęki. (np. lutownica "ELWIK")
    Francisiusz
    Poziom 2  
    Siostra chciała, żebym jej takie coś zrobił do jej eksperymentów biologicznych, licząc, że da się to zrobić relatywnie tanio. Ja na elektronice się nie znam, dlatego napisałem w tej sprawie tutaj licząc, że na śline i popeline przy użyciu jakiegoś akumlatorka albo zasilacza, termregulatora z sondą i kilku kabli da się coś takiego ulepić w miare po kosztach :)
    marnowak
    Poziom 14  
    L'Oreal próbował z grzałkami na baterie do rozprowadzania tuszu wydłużającego rzęsy. Stwierdzili, że 50 stopni przy oku może być nieprzyjemne.
    maciej_333
    Poziom 34  
    MarekzRz napisał:
    To nie jest sama grzałka - nawet mobilna tylko, tylko ręczny przyrząd chwytający z podgrzewanymi szczękami. Po co ci jeszcze do tego regulacja z wyświetlaczem - wystarczy sama stabilizacja temperatury (60C-70C) Można do tego wykorzystać gotową lutownicę z termoregulatorem na 24V i tylko dorobić ruchome szczęki. (np. lutownica "ELWIK")

Dojdzie kwestia rezystancji termicznej pomiędzy podgrzewanym obiektem a szczękami. Trudno będzie kontrolować temperaturę tego obiektu. Wymagałoby to jakiejś dodatkowej dołączanej sondy (np. termopara).

Francisiusz napisał:
    Siostra chciała, żebym jej takie coś zrobił do jej eksperymentów biologicznych, licząc, że da się to zrobić relatywnie tanio. Ja na elektronice się nie znam, dlatego napisałem w tej sprawie tutaj licząc, że na śline i popeline przy użyciu jakiegoś akumlatorka albo zasilacza, termregulatora z sondą i kilku kabli da się coś takiego ulepić w miare po kosztach :)

Zatem widać, że projekt nie ma źródeł finansowania. Nawet proste dostosowanie jakiejś lutownicy, czy zszywarki do tworzyw sztucznych wykonane amatorsko oceniłbym na 5000-10000 zł. Nie podano też konkretnych parametrów:
    -wielkość/rodzaj/kształt/materiał podgrzewanego elementu,
    -z jakim błędem może być regulowana temperatura obiektu,
    -jaka jest temperatura minimalna dla podgrzewanego obiektu i temperatura otoczenia,
    -jaki ma być czas do osiągnięcia temperatury zadanej.

Podejrzewam, że znacznie prostszy okaże się w tym przypadku jakiś piec zamiast chwytaka.
    klamocik
    Poziom 26  
    Pomyśl o prostownicy do włosów, płytki grzejne są tylko wymiary i zakres temperatury.