Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Lenovo T520 i Windows 10 - laptop zawiesza się na kilka sekund.

07 Lip 2019 15:07 378 10
  • Poziom 4  
    Witam,
    Co jakiś czas laptop zawiesza się na kilka sekund, czasami filmy w oknie się tak przycinają, albo kiedy karty przeglądarki się przełącza ( nie piszę, że to jest ciągły problem) to grafika się nie wczytuje.
    System jest postawiony na SSD, przeglądarki również. Na HDD mam dane.

Laptop Lenovo T520
    system: Win 10 pro

Dodam, że laptop jest wyczyszczony.
    Płytę gł. wymieniałem na inną, ponieważ było słychać cewki i również był ten sam problem. Obecnie cewki również słychać ale mniej.
    Nie mam pojęcia co może być przyczyną. Może tryb oszczędzania energii ma coś z tym wspólnego, że jest moment kiedy taktowanie procesora się zwiększa i przez to jest takie zawieszenie systemu.
    Proszę sprawdzić zdjęcia i te linki, gdzie są pliki .html z wynikami testów.

Lenovo T520 i Windows 10 - laptop zawiesza się na kilka sekund. Lenovo T520 i Windows 10 - laptop zawiesza się na kilka sekund. Lenovo T520 i Windows 10 - laptop zawiesza się na kilka sekund. Lenovo T520 i Windows 10 - laptop zawiesza się na kilka sekund. Lenovo T520 i Windows 10 - laptop zawiesza się na kilka sekund. Lenovo T520 i Windows 10 - laptop zawiesza się na kilka sekund. Lenovo T520 i Windows 10 - laptop zawiesza się na kilka sekund. Lenovo T520 i Windows 10 - laptop zawiesza się na kilka sekund. Lenovo T520 i Windows 10 - laptop zawiesza się na kilka sekund. Lenovo T520 i Windows 10 - laptop zawiesza się na kilka sekund. Lenovo T520 i Windows 10 - laptop zawiesza się na kilka sekund. Lenovo T520 i Windows 10 - laptop zawiesza się na kilka sekund.

Pod linkami są testy programem memtest i informacje z programu cpu-z:
    https://www24.zippyshare.com/v/aboFtuXR/file.html
    https://www24.zippyshare.com/v/ERxjtfTB/file.html
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Spec od komputerów
    Jaki procesor, ile pamięci RAM? Gdy się zawiesi można poruszać kursorem myszy?
  • Poziom 4  
    miecho18 napisał:
    Jaki procesor, ile pamięci RAM? Gdy się zawiesi można poruszać kursorem myszy?

Intel Core i7 2720QM
    8 gb ram, nie można poruszać kursorem

Dodano po 6 [minuty]:

Tomequ123 napisał:
    Dosyć ciepły procesor. Włącz maksymalną wydajność w opcjach zasilania.

Wyjmij HDD i sprawdź, czy bez niego też będą problemy.

Według Ciebie hdd już powoli na wykończeniu jest ?
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Wyjmij HDD. Jeśli nie pomoże - wyjmij SSD i zainstaluj system na innym dysku na próbę.
  • Poziom 4  
    sylweksylwina napisał:
    Czasem nie brakuje sterowników do GPU? Albo są niekompatybilne z tym konkretnym buildem 10.

Są zainstalowane sterowniki, gdzie pobrać, by były kompatybilne ?
  • Poziom 4  
    _1KOKO napisał:

Pobrałem i zainstalowałem sterownik karty graf.
    Wcześniej jak i teraz nie mogę uruchomić testu gpu 3d w occt na karcie dedykowanej.
    Po kilku sekundach anuluje się test.
    Przy karcie zintegr. mogę wybrać rozdzielczość w której ma być przeprowadzony test, natomiast przy wyborze karty nvidi jest dostępna jedna rozdzielczość.
    Lenovo T520 i Windows 10 - laptop zawiesza się na kilka sekund. Lenovo T520 i Windows 10 - laptop zawiesza się na kilka sekund.
  • Pomocny post
    Red. Komputery FAQ
    Nie wiem jak z nowszymi grafikami Nv i technologią Optimus ale dążyłbym do instalacji jakichś nowych sterowników ze strony Nvidii.
  • Poziom 4  
    Wyciągnięcie dysku HDD pomogło. Przy okazji jeszcze wgrałem nowy system.
    Nie ma żadnych ścięć.