Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stag 300-4 - Samonaprawiająca się uszkodzona instalacja gazowa w Audi 80

07 Lip 2019 21:26 174 9
  • Poziom 16  
    W mojej Audicy od kilku miesięcy pojawia się znikająca usterka. Czasami zdarza się nie przełączać na gaz. Gdy ostatni raz się tak zdarzyło, to podpiąłem kontrolkę pod elektrozawór żeby zobaczyć co się dzieje. I tak: gdy przychodzi moment, że sterownik może już przerzucić na gaz, to przełącza, kontrolka zaświeci i po jakiejś sekundzie gaśnie, no i oczywiście zawór się zamyka. Czasami puści na dobre po kilku/kilkunastu przełączeniach lub po zgaszeniu i ponownym odpaleniu silnika; czasem od razu, czasem po kilku. To wygląda tak, jakby sterownik sam sobie odcinał gaz. Co to może być?
  • Poziom 20  
    Jakieś błędy w sterowniku? Trochę nie moja branża, ale w swoim aucie bawię się instalacją. Może być na przykład uszkodzony (wieszający się) elektrozawór w reduktorze lub uszkodzony czujnik ciśnienia. W poprzednim aucie miałem podobny objaw przy uszkodzonym elektrozaworze reduktora, sterownik na moment włączał podawanie gazu ze zbiornika, po czym stwierdzał brak ciśnienia za reduktorem i wracał na PB.
  • Poziom 19  
    elektronic-27 napisał:
    I tak: gdy przychodzi moment, że sterownik może już przerzucić na gaz, to przełącza, kontrolka zaświeci i po jakiejś sekundzie gaśnie, no i oczywiście zawór się zamyka.

czy w tym momencie przełącznik w kabinie sygnalizuje coś dźwiękiem?
  • Poziom 16  
    Oczywiście, dźwięk braku gazu.
  • Poziom 20  
    W takim razie dalej obstawiał bym elektrozawór reduktora lub czujnik ciśnienia.
  • Poziom 19  
    raczej będzie to czujnik ciśnienia masz taki założony na wężu od gazu czy zamontowany gdzieś osobno?
  • Poziom 16  
    Wrzucam foto jak to jest u mnie
    Stag 300-4 - Samonaprawiająca się uszkodzona instalacja gazowa w Audi 80
  • Poziom 20  
    Czarna kostka na wężu fazy lotnej za filtrem to czujnik ciśnienia.
  • Poziom 16  
    Zgadza się.
  • Poziom 19  
    to jest ps02 często się psują dlatego podejrzewam że to przyczyna usterki