Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Narzędzia RYOBI- hit czy kit?

07 Lip 2019 21:29 7530 10
  • Poziom 3  
    Witam.
    Co sądzicie na temat firmy RYOBI, pytanie kieruję do osób, które używały narzędzi tej firm przez min rok dwa lata. Główni interesuje mnie:
    -RYOBI Klucz udarowy zakrętarka RID1801M 18V 220NM
    -RYOBI Wiertarko-wkrętarka R18DD3-0 18V 50NM
    -RYOBI RRS1801M PIŁA SZABLASTA AKUMULATOROWA 18V
    Czy to jest chinski szajs, jak z bateriami, podobno problem jest z serwisem?
  • Poziom 37  
    Na podstawie wiertarko-wkrętarki akumulatorowej z udarem (około 600zł) mogę ocenić, że Ryobi nie jest złe! Te narzędzia ulokowałbym co najmniej na średniej półce. Ryobi na pewno bije na głowę produkty marketowe (Lidl i Biedrona) i są one w mojej opinii lepsze od zielonego Boscha. Jeżeli mamy porównywać, są także znacznie tańsze od "niebieskiego" Boscha, Milwuakee czy AEG. IMHO, stosunek jakości do ceny wypada na korzyść Ryobi. Trzeb jednak zdawać sobie sprawę, że kupując Ryobi wchodzi się tak naprawdę w system tych narzędzi.

Przewagą Ryobi nad innymi jest na pewno system jednego akumulatora do wielu narzędzi. Oczywiście mają to także inni, ale do Ryobi dostępne są specjalne przelotki, które pozwalają bez problemu stosować akumulatory innych marek. Czyli na przykład od Makity.

Przydatne, gdy po awarii elektronarzędzi pozostają nam sprawne i niewykorzystane akumulatory. System przejściówek działa tylko w jedną stronę, czyli te "obce" można włączyć do Ryobi. W sieci są także adaptery, które pozwalają zasilać je wprost z sieci 230V, ale sam ich nie używałem.
  • Poziom 18  
    Posiadam wkrętarkę, kosiarką i nożyce do żywopłotu tej firmy i jestem bardzo zadowolony, dobry stosunek jakości do ceny.
  • Moderator Samochody
    Mobali napisał:
    są także znacznie tańsze od "niebieskiego" Boscha, Milwuakee czy AEG. IMHO, stosunek jakości do ceny wypada na korzyść Ryobi.
    Sobie chyba żart robisz. To tak naprawdę chińszczyzna, aspirująca do miana "trochę lepszej marki".
    Mobali napisał:
    Przydatne, gdy po awarii elektronarzędzi pozostają nam sprawne i niewykorzystane akumulatory.
    Nie spotkałem się, żeby elektronarzędzie zużyło się szybciej niż akumulator do niego. Poza wyjątkami (kwestia wymiany szczotek). Żeby było śmieszniej panie fachowcu Mobali, to Milwaukee, AEG i Ryobi to ta sama grupa - TTI, nazwy są tylko brandami. Jakość właśnie w takiej kolejności, w jakiej je wymieniłem.
  • Poziom 35  
    Mobali napisał:
    Ryobi na pewno bije na głowę produkty marketowe (Lidl i Biedrona

Moja opinia jest podobna. Ale idzie to też w parze z ceną. Bo nie jest dziwne, że sprzęt droższy o niemal 100% jest lepszej jakości.

Zbędne usunąłem od tego jest PW lub raportowanie.[T.M.]
  • Poziom 37  
    Ciekawe jak to się stało, że moje wpisy zostały usunięte? "Wycinanki" są oczywiście wybiórcze, bo napastliwy post robokop nadal wisi na Forum. Jak widać niektórym wolno tutaj znacznie więcej, a zasady są wyłącznie dla innych.
    Jawi_P napisał:
    Nie bądź hipokrytą, bardzo nieładnie, że używasz takich argumentów i włączasz/wyłączasz powściągliwość na życzenie.
    Dokładnie! Niektórzy chyba mają tutaj prawo do podwójnych standardów.
    Moderowany przez Topolski Mirosław:

Przy wątpliwościach jest PW lub raportowanie.
    3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.
    3.1.9. Nie ironizuj i nie bądź złośliwy w stosunku do drugiej strony dyskusji. Uszanuj odmienne zdanie oraz inne opinie na forum.

• Moderator Samochody
    Jawi_P napisał:
    Moja opinia jest podobna. Ale idzie to też w parze z ceną. Bo nie jest dziwne, że sprzęt droższy o niemal 100% jest lepszej jakości.
    Jak można stawiać sprzęt typowo marketowy w jednej linii z zupełnie inna półką i cenową i jakościową?
    Jawi_P napisał:
    Nie bądź hipokrytą, bardzo nieładnie, że używasz takich argumentów i włączasz/wyłączasz powściągliwość na życzenie.
    To co, nie można już komuś wytknąć że głupoty pisze? Wklejam jeszcze raz: https://www.muratorplus.pl/biznes/firmy-i-lud...onic-industries-poland-aa-yMZJ-Spsx-JTyM.html Wszystkie wymienione przez użytkownika Mobali marki (AEG, Milwaukee, Ryobi) to ta sama grupa TTI - sprzęt z różnym "targetem" - Milwaukee profi, AEG mniej profi, Ryobi -hobby, użytek amatorski. Trzeba potrzymać w ręku wszystkie 3, żeby móc się merytorycznie wypowiedzieć, biorąc pod uwagę inne kryteria niż kolor obudowy pasujący do makijażu/żakietu. Stosunek jakość/cena? Żarty. Skądś się różnica w cenie bierze - chociażby z trwałości samej maszyny, czy dostępności serwisu. Nie ma co brać tutaj jako porównania ani MacAlistera, ani Parkside ani Dedry - bo to wszystko jednorazówki. Baterie do sprzętów przenośnych, to już zupełnie inna historia - nikt z producentów chyba sam ich nie produkuje ( w sensie ogniw do nich). Śmiecia można trafić wszędzie - a późniejszy zakup nowej baterii często przekracza 3/4 ceny maszyny.
  • Specjalista liczniki samochodowe
    Kompletnie niczego nie wniosę do tematu, ani nie używam tych narzędzi zawodowo, ani nie mam porównania do innych marek.
    Narzędzi bateryjnych Ryobi mam już ok 10-15 (piły, szlifierki, kosiarki itd.), jestem niesamowicie zadowolony. Niektóre szału nie robią z racji ograniczeń zasilania bateryjnego lecz niektóre jak np wiertarko-wkrętarka czy wkrętarka udarowa są moim zdaniem bardzo udane. Baterii mam kilka orginalnych i kilka nieorginalnych 2-3x tańszych.
  • Poziom 11  
    Panowie, a używał ktoś adapterów baterii innych firm do narzędzi Ryobi? Można np kupić adapter z Parkside do Ryobi, ciekaw jestem jak to się sprawuje i nie ma długotrwałych skutków ubocznych. Aku Ryobi 5Ah ok 350-400zł, Parkside aku 4Ah w promce 90zł...