Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Passat b5 ATJ - kontrolka oleju, immo

07 Lip 2019 22:35 348 3
  • Poziom 10  
    Witam,
    mam takie szybkie pytanko.
    Passat b5 1.9 tdi ATJ 115km wersja przedliftowa, zaświeciła się kontrolka oleju koloru pomarańczowego , po podpięciu vaga nie ma błędów. Po odpięciu akumulatora kontrolka nie zaświeca się ale po przejechaniu równo 100km ponownie się zaświeca. I tak w kółko odepnę aku gaśnie i zapala się po przejechaniu 100km. (dodam że dzieje się tak po wymianie oleju)
    Pytanie nr 2
    immobiliser ( nie wiem jak sie pisze poprawnie) czasami nie zadziała i muszę wyciągnąć kluczyk ze stacyjki i włożyć ponownie żeby odpalić auto dzieje się to sporadycznie.
    Vag pokazuje za słaby sygnał. Dlaczego tak się dzieje ?? czy może być tak że kiedyś nie odpalę auta wogóle??
    pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 26  
    Co do immo to sprawdź cewkę na stacyjce i najlepiej przelutować całą płytkę.
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Sprawdź błędy w liczniku. Czujnik podłączony jest do licznika. Chodzi o czujnik poziomu i temperatury oleju. Najprawdopodobniej jest uszkodzony przez co licznik nie ma sygnału a po otwarciu maski uważa że olej jest dolany i po 100km znów zapala kontrolkę.
    Mozna wykodować czujnik z licznika poprzez zmianę kodowania licznika.
  • Poziom 10  
    U mnie nie ma czujnika przy zamku maski. Licznik nie ma błędów.
    Co dalej????