Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW e30 m20b25 słabo pali

07 Lip 2019 22:59 114 4
  • Poziom 3  
    Witam,
    Mam problem, z BMW e30. Silnik m20b25. Odkąd kupiłem auto a mam już je 2 lata ciagle mam problem z odpalaniem. Na zimnym palił bardzo dobrze, ale zawsze był problem jak już był ciepły, wystarczy ze postał 15 min, wtedy trzeba długo kręcić. Auto oddałem do mechanika, który wymienił regulator ciśnienia, sprawdził czujniki położenia wału, sondy lambda (zmienial z innego auta) ale dalej problem nie rozwiązany, nawet jest gorzej, bo teraz się zdarza ze na zimnym tez słabo pali- zależy od dnia bo zdarza się ze bez względu czy ciepły czy zimny zapali od strzała, ale to należy do rzadkości.
    Macie jakieś pomysły co to może być?
    Z góry dziękuje 😊
  • Poziom 27  
    To może być wszystko
    I-wsze i podstawowe pytanie ile silnik ma realnie przejechane ? (pewnie tego nikt nie wie)
    Niestety to efekt kupowania panie silnik 200 tyś km i pali na widok kluczyka.
    Prawda ?
    500 tyś i upalany przez Turka, czyli złom.
    Sklecony na sztukę przez handlarza.
    I może być teraz wszystko dosłownie wszystko
    A ma masełko pod korkiem ? (ja wiem głupie pytanie) ale tyle możesz sprawdzić koszty czasowe i i wymagania wiedzowe podstawowe.
    Jeśli ma masełko to jest to złom który bez generalnego remontu (o ile możliwy) nic nie da.
  • Poziom 3  
    Auto ma realnie przejechane 335 tys. i raczej nie był katowany, bo chodzi cicho i równo- mam porównanie do innych samochodów z tym silnikiem o dużo mniejszych przebiegach i ten jest w bardzo dobrym stanie.

I nie chodzi mi o takie podstawowe problemy typu masełko, bo trochę się na tym znam i takiego złomu bym nie kupił. Teoretycznie mechanicznie jest super, gdyby nie to odpalanie.
    Mam już kilka takich samochodów i tylko z jednym jest taki problem.
  • Poziom 15  
    Sprawdź luzy zaworowe
  • Poziom 3  
    Zapomniałem dodać ze tez były ustawiane.