Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Alcatel-Lucent OmniPCX office - Biznes kompatybilnoś aparatów

Pati 08 Jul 2019 07:38 219 2
    Pati
    Level 27  
    Witam! Mam pytanie do osób z tej branży mam centralę jw. z modułami 2x 16 jak ja to nazywam "cyfrowe" pod które mam podpięte aparaty typu 4010, 4020, 4030 i mam tez moduły po linie standardowe analogowe ale nie o to chodzi. Aparaty cyfrowe stają się wysłużone więc szukam czasami używek w dobrej cenie i znalazłem identycznie wyglądający jak 4030 model o nazwie IP Touch 4038. Widziałem na zdjęciach, że posiada dodatkowo wejścia LAN i PC ale jest również wejście jak w moich na linie telefoniczną. Zakupiłem takiego 1 szt. lecz po podpięciu do linii nie działał. Zauważyłem że posiada również wejście zasilacza więc zakupiłem również zasilacz 48VDC lecz po podłączeniu telefon ciągle jest martwy (zasilanie na nalepce z zakresu 38V-56V) Teraz moje pytanie czy odzywa się do sprzedawcy że tel. nie działa czy jest to sprawa "normalna" i ew. jakiejś konfiguracji. Sprzedający posiada kilka takich tel. jeszcze ale zastrzega że sprzedaje je bez okablowania i zasilaczy i nie pomaga w konfiguracji.

Z góry dzięki za sugestie.

Dodano po 3 [minuty]:

Jeszcze jedna sprawa co zauważyłem to moje stare aparaty mają 4 piny dla linii telefonicznej a tu jest już 6 pinów ale wtyczka taka sama. Moje biegają po 2 i tak.
    Tracer2
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Skoro w nazwie jest IP, gniazdo ma do sieci LAN i potrzebuje zasilacz, to działa po sieci LAN.
    Pati
    Level 27  
    Ok ale posiada też złącze telefoniczne w tym samym miejscu, co moje stare modele identycznie oznaczone symbolem dzwonka i przekreślonym komputerem.
    Pytanie moje więc czy to jest pewna informacja że te modele nie działają po tej linii?
    I drugie pytanie czy po podłączeniu zasilania bez podłączania innych złącz nie powinien czegokolwiek wyświetlać?

Proszę o odp. osoby które są pewne informacji czyli obcują z tymi modelami.