Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Candy CS2-125 - Pralka gotuje wodę - topi się obudowa pralki od pary...

08 Lip 2019 08:29 558 4
  • Poziom 9  
    Pralka zaczęła dziwnie zachowywać się. Wszystkie programy prócz programu 90° działają prawidłowo. Wczoraj, gdybym wcześniej nie wróciła do domu, domu pewnie bym nie miała. Pralka ugotowała pranie. Nastawiłam program na 90° i wyszłam na zakupy. Gdy wróciłam, cała łazienka była zaparowana i wyglądało to tak jakby znajdował się w niej dym z pożaru. Pralka zagotowała wodę do takiej temperatury że para która wydostawała się przez wsyp do proszku - stopiła plastik (podajnik).
    Dzieje się tak tylko i wyłącznie na tym programie, inne działają prawidłowo lecz... mam wrażenie że, woda jest zawsze za ciepła. Wydaje mi się że nawet na programie z temperaturą 50° jest za gorąco i gdyby program ten trwał dłużej jak 30min. to w tym przypadku woda także zostałaby podgrzewana bez końca.

Kolejny problem (przy okazji) to taki, iż pralka pobiera za mało wody. Mam wrażenie że ona pierze na sucho. Mąż z węża (przez wsyp proszku) dolewa jej wody tak aby woda była w ogóle widoczna w bębnie. Wtedy pierze ok i dopiera.

Chcielibyśmy zacząć naprawę we własnym zakresie, mąż zdolny manualnie i są podstawy elektryki. Najprawdopodobniej termostat lecz jak go sprawdzić?
  • Poziom 23  
    Pralki nie pobierają dużo wody do prania, więc nie wiem ile pobiera.
    Gdy uważą się że za mało wody to albo wymienić Hydrostat albo trudniejsze ustawić hydrostat tak aby pobierała więcej wody. Co do temperatury to pisze pani że może wyższa temperatura jest na wszystkich programach, Ja wymienił bym termostat.
  • Poziom 9  
    Jutro mąż rozkręci pralkę, zrobię fotki i zaczniemy działać.
  • Specjalista AGD
    Sprawdzić czujke NTC ma mieć około 30 kilo.