Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki TV do 3000 zł ? Filmy z komputera PC, TV naziemna

Maxikas 08 Jul 2019 10:27 573 9
    Maxikas
    Level 11  
    Witam.

Po raz kolejny chciałbym zwrócić się do znawców tematu i polecenie nowego telewizora. Obecnie posiadam polecony tu 6 lat temu Panasonic TX-L32E6E oraz Samsunga UE40H6400 w innym pokoju. Zakup podyktowany niewielkim przemeblowaniem w pokoju. Na Panasonic'a nie narzekałem natomiast teraz chętnie wstawiłbym nieco większy TV, na szybszej matrycy (120 Hz ? ).

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 3m x 5m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2 - 2,5m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1 - 4
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? głównie na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? raczej stać chociaż wiszenia nie wykluczam
    6. Jak słońce świeci w pokoju? 2 okna: od południa - słońce będzie świecić w ekran telewizora; od zachodu: słońce będzie świecić z lewej strony na telewizor
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic TX-L32E6E / Samsung UE40H6400
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Szybką matrycę 100 / 120 Hz, płynnie działające menu
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? sygnał cyfrowy z komputera, TV naziemna DVB-T, internet wifi
    10 Jakie urządzenia ? komputer stacjonarny, dysk zewnętrzny / pendrive
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4 - 5h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? z uwagi na mocne nasłonecznienie pokoju chyba lepsza byłaby matowa matryca
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, sport
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? raczej nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? sporadycznie / raczej nie
    16. Preferencje co do marki? brak
    17. Preferencje co do wielkości? do 50"
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? ostrość obrazu, podświetlanie matrycy, płynność menu / działania
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? popołudniami / wieczorami / nocą
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3000 zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie

Niestety z tego co zauważyłem, obecnie większość TV z szybkimi matrycami zaczyna się od wielkości 50". Znajdzie się coś wartego polecenia do tego rozmiaru ? Z zakupem TV mi się nie pali ale chcę rozeznać temat.
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    Jedyny dobry 49 calowiec na 120Hz to Sony 49XF9005. (VA, FALD)

Niestety inne modele na 120Hz, to od 55cali w górę.
    Maxikas
    Level 11  
    Z tego co widzę, cenowo raczej bliżej mu do 4 tyś niż do 3 ;-)

Podnieśmy więc poprzeczkę: rozmiar do 55"
    Ludwik XVI
    Samsung 55nu8002 lub pochodny serii nu80xx (modele 2018)
    Samsung 55ru8002 lub pochodny serii ru80xx (modele 2019)
    Powyzsze na VA

LG serii SUHD czyli dowolny SK od 55 cali np 55SK8100 (2018) na IPS

IPS czy VA - to już kwestia indywidualna. Co ważniejsze, czerń czy kąty widzenia.
    Maxikas
    Level 11  
    Odkopuję temat z wakacji ;)

Po pół roku wróciłem do tematu zakupu. Trochę poczytałem na temat serii XF9005. Przeważają opinie, że pomimo upływu kilku lat nadal jest dosyć dobrą konstrukcją w porównaniu do nowych tv, biorąc pod uwagę cenę.
    Niestety dla mnie minusem jest Android, czytałem, że na tych tv nie jest do końca dopracowany - telewizor potrafi się zawiesić, itp, szczególnie jeśli napcha mu się aplikacji.
    Nie sądzę, że będę korzystał z dodatkowych aplikacji typu Netflix. Jeśli już to może zainstaluję odtwarzacz typu VCL.
    No i teraz pytanie - czy w moim użytkowaniu gdzie będzie to głownie tv naziemna + obraz z komputera po HDMI, tv będzie działał płynnie ?

A może Samsung QE55Q70R ?

Czy z nowych modeli jest coś sensownego, wartego uwagi ?
    Ludwik XVI
    Nic się nie zmieniło od wakacji. Modeli nowych nie ma.
    Jak nie chcesz Androida to Q70 z Tizen'em da radę. Technicznie podobny do XF9005. Q70 ma słabszy HDR.
    Airuu
    Level 2  
    Przyznam się, że poważnie planowałem zakup XF9005 ale jednak jest poza moim zasięgiem. Gdybym zamiast niego kupił KD-49XG8396 to dużo tracę? Czy lepiej coś innego w podobnej kasie? TV do oglądania netflixa, HBO itp. Bez konsol i PC.
    Airuu
    Level 2  
    Ale rozumiem, że ten Sony będzie lepszym wyborem niż 49SM9000?