Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak uzyskać dzwiek z dekodera dvbt posiadający wyjścia scart,hdmi,coaxial

08 Lip 2019 11:54 282 5
  • Poziom 9  
    Witam chciałbym wyciągnąć dzwięk z dekodera dvbt posiadający wyjścia jak w temacie aby móc słuchać go np. w soundbarze posiadający wejście aux na jack-a.Próbowałem kablem scart -jack ale to nic nie daje.Czy jest jakies inne wyjscie z tej sytuacji czy musze zakupic odpowiedni konwerter dzwieku zeby sie udało?Znalazłem taki konwerter posiadajacy wejscie coaxial które podłaczyłbym do wyjścia coaxial w dekoderze.Czy na wyjściu uzyskam dzwiek? https://obrazki.elektroda.pl/3540088100_1562584148.jpg
  • Pomocny post
    Moderator - Komputery Serwis
    Witaj.
    Wróć jeszcze na chwilę do kabla scart-jack. Kabel ten może być "kierunkowy" - tzn może zakładać, że do jacka będzie podłączone urządzenie audio, a urządzenie przez SCART będzie je odtwarzać. Sprawdź, czy masz poprawne połączenia z wtykiem jack (rozkręć jeśli się da wtyczkę, albo zmierz miernikiem połączenia).

Końcówka wtyku jack powinna być podłączona do pinu Audio Out L (3).
    Środek wtyku jack powinien być podłączony do pinu Audio Out R (1).
    Masa wtyku jack powinna być podłączona do pinu Audio GND (4).

Jeśli wtyk jack jest podłączony do nóżek 2 oraz 6 we wtyku SCART zamiast do 1 i 3 - to nie będzie działać.
  • Poziom 27  
    Witaj. Zgodnie z tym co napisał dt1, właściwe podłączenie końcówek w euro złączu , pozwoli uzyskać sygnał audio. O ile nie chcesz przelutowywać końcówek, to proponuję nabyć przewód euro z jednej strony, a z drugiej 6 x chincz:
    W tych 6 masz trzy w jedną stronę i trzy w drugą stronę, czyli 2 razy audio i 1 raz video w jedną stronę i kolejne trzy w przeciwną stronę. Oczywiście, są tam też te, które potrzebujesz.
    Teraz do urządzenia z wejściem aux podłączasz przejściówkę z dwóch chinch na jedno sterefoniczne, za pomocą:
    lub
    Ptzejsciówka jest potrzebna, gdy masz wejście AUX sterefoniczne, zrealizowane poprzez jedno gniazdo wejściowe. W przypadku, gdy są tam osobno kanał lewy i osobno prawy, wtedy podłączamy bezpośrednio z przewodu EURO-6X Chinch. Powodzenia.
  • Poziom 9  
    No właśnie rozebrałem kabel scart i udało mi sie połączyć go z kablem s-video tak żeby na monitorze był obraz i jest. Natomiast kabel jack podpiołem pod soundbara w wejście aux a końcówki które mi zostały zacząłem stykać z pinami w scarcie i uzyskałem jedynie buczenie. Bo z tego co zrozumiałem z powyższych odpowiedzi to jest możliwość odtwarzania dzwięku i nie potrzebny jest mi do tego konwerter?
  • Pomocny post
    Moderator - Komputery Serwis
    Radzę nie jeździć sobie za bardzo na chybił trafił kabelkami po stykach, bo możesz uszkodzić sprzęt, jak źle trafisz.

Sprawdź po prostu poprawność połączenia kabla - masz rozpisane co jak powinno być podłączone. Jeśli nie jest - podłącz poprawnie, zabezpiecz żeby się nie zwierało z niczym innym (przylutuj).

Jeśli jest połączone według opisu a dźwięku nie ma - to jest możliwe, że wyjście analogowe jest wyłączone, jeśli korzystasz z cyfrowego wyjścia na dekoderze. Warto sprawdzić w dokumentacji dekodera, czy nie ma o tym jakiejś wzmianki.
  • Poziom 9  
    Podłaczyłem wg zaleceń. Dzwięk jest ale bardzo słaby niestety nie da sie słuchać za bardzo...