Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pompa Omnigena 1.1 - Jak długo pmoże pracować bez przerwy

08 Lip 2019 22:14 639 2
 • Poziom 8  
  Witam mam pompę jak w temacie hydrofor 200 l. W ubiegłym roku założyłem nawadnianie trawników , wydatek wody około 1-1.5 m3/h na sekcję sekcji obecnie mam 12 . Zauważyłem ,że od kilku tygodni pompa nie dobija do zadanego ciśnienia na hydroforze . Ciśnienie jest ustawione pomiędzy 3,5-5 atmosfer. Gdy obserwowałem hydrofor podczas nawadniania objaw był taki ,że cisnienie spadało do 1,5 atmosfery pompa załączyła się dobiła do 2-2,5 podem wyłączała się . Gdy wyłączyłem nawadnianie równiez pompa wyłączała się przy ciśnieniu ok 2 a potem jeszcze sama kilkukrotnie załączała się aby ostatecznie osiągnąć zadane ciśnienie 5 atmosfer.
  Początkowo myślałem ,że w hydroforze jest za mało powietrza objaw był taki ,że cały hudrofor był zimny i mokry. Spuściłem całą wodę . nabiłem 2 atmosfery powietrza resztę dobiła pompa .
  Ten zabieg nie pomógł nadal przy nawadnianiu hydrofor się wyłączał.
  Kolejnym pomysłem było to ,że może w studni brakować wody bo mamy dużą syszę ale w międzyczasie kupiłem nową skrzynkę rozruchową tzw. BOX-uniwersalny. Po podłączeniu okazało się ,że pompa dobija bez uruchomionego podlewania do 5 atmosfer bez problemu , bez jakichkolwiek przerw.
  Uważam ,że przyczyna poprzedniego problemu była ta skrzynka.
  Wracając do mojego problemu chciałbym oprosić o pomoc i wyjaśnienie jak długo pompa może pracować bez przerw przy uruchomionym nawadnianiu.
  nadmieniam ,że obecnie gdy włączę nawadnianie ciśnienie z 5 atmosfer spada do 3 załącza się pompa cienienie rośnie do wartości 3,5 a nawet bardzo powoli do 4 atmosfer .Przy włączonym nawadnianiu nie da rady dobić do 5 i zrobić przerwy.
  Wnioskuję ,że w studni wody nie brakuje.Proszę o informację czy moja nastawa ciśnieniówki jest włąściwa i jak długo mogę ustawić podlewanie aby nie uszkodzić pompy.
 • Poziom 42  
  A typ -symbol pompy?
 • Poziom 42  
  Tak trudno podać typ pompy, by można odnieść się do jej możliwości pracy ?