Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kontrolka ciśnienia powietrza w oponach

09 Lip 2019 19:03 2184 6
 • Poziom 2  
  Jak zresetować pomarańczową kontrolkę ciśnienia w oponach w toyocie camry 2007? W którym miejscu znajduje sie przycisk do resetowania?
 • Sklep ElwronSklep Elwron
 • Poziom 23  
  1. Ustaw ciśnienie w oponach zgodnie z potrzebami. Najlepiej będzie dostosować go do zalecanego ciśnienia w niskich temperaturach.
  2. Zaciągnij ręczny hamulec.
  3. Ustaw zapłon na „ON”.
  4. Znajdź przełącznik resetowania ciśnienia w oponach znajdujący się poniżej i na prawo od kierownicy (na desce rozdzielczej, lub w schowku). Naciśnij i przytrzymaj przełącznik, aż lampka ciśnienia w oponach zacznie migać 3 razy.
  5. Zwolnij ręczny hamulec.
  6. Jedź prosto z prędkością około 25 mil na godzinę lub więcej przez około 10 do 30 minut.

  Poniżej dwa warianty lokalizacji przycisku:
  Kontrolka ciśnienia powietrza w oponach
  Kontrolka ciśnienia powietrza w oponach
 • Sklep ElwronSklep Elwron
 • Poziom 2  
  Tylko ja mam skrzynię automat i nie mogę zaciągnąć ręcznego.To co zrobić?W jaki sposób zrobić zapłon na ON.Proszę o pomoc.
 • Poziom 23  
  Dżwignię biegów ustaw w pozycji P - parking, lub po prostu pomiń kroki związane z hamulcem ręcznym ;) Zapłon na "ON" - przekręć kluczyk w położenie w którym zapalają się kontrolki, bez uruchamiania silnika.
 • Poziom 37  
  Dorota44 napisał:
  Tylko ja mam skrzynię automat


  A co to ma do :

  Dorota44 napisał:
  nie mogę zaciągnąć ręcznego
 • Poziom 2  
  mam podobny problem. Sprawdzałam już ciśnienie w oponach i jest ok, co mogę zrobić? słyszałam, że da się usunąć komputerowo, jak to zrobić lub do kogo się udać?
 • Poziom 23  
  Jeśli ciśnienie w oponach kół jest ok, i kontrolka nadal świeci po zrobieniu kalibracji/resetowania to trzeba udać się najlepiej pewnie do jakiegoś wulkanizatora który dodatkowo świadczy usuługi diagnostyki czujników TPMS. Powodem świecenia kontrolki może być uszkodzony (np. podczas wymiany opon sezonowych) czujnik ciśnienia w kole, lub zamienione koła (czyli czujniki są w innych miejscach niż zostały zaprogramowane).