Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PLC Mitsubishi FX - Złącze pomiędzy sterownikami.

09 Lip 2019 21:26 312 7
  • Spec od TV
    Witam.

Niestety trafił mi sie do naprawy sterownik Mitsubishi FX2N. Dokładniej połączenie pomiędzy dwoma sterownikami (fotka). Niestety ktos wcześniej zdemontował złaczkę z jednostki centralnej i wlutował bezpośrenio na płytę przewody.

Czy wie może ktoś gdzie można kupić 26 pinowe złaczki?

Pozdrawiam.
  • SterControlSterControl
  • SterControlSterControl
  • Spec od TV
    Tak masz rację, 4 rzędy i 26 pinów, nie 25 jak pisałem.
    Niestety złacze w linku jest prawdopodobnie inne. Podana dlugość niestety nie pasuje, moja złączka jest krótsza, zamiast podanych 39mm u mnie jest około 23mm. Chociaż z typowym rastrem 2,54mm.

Przejrzałem oferty Microsa i TME i niestety nie znalazłem. Cztery rzędy, to raczej rzadkość...

Pozdrawiam.
  • Poziom 32  
    Miałem nadzieję, że pomogę, ponieważ mam coś podobnego (dlatego prosiłem o pokazanie drugiej strony płytki). Niestety ale po dokładniejszemu przyjrzeniu się zamieszczonym zdjęciom uznałem, że to jednak nie to samo.

Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Spec od TV
    Ciekawa propozycja. Przy wykorzystaniu tego typu tasmy mozna spiac "na stale" sterowniki. Prawdopodobnie w oryginalnie glowny PLC posiadal gniazdo. Pewnie podobne rozwiazanie jest w S7-200 Siemensa. W mojej sytuacji polaczenie na stale jest rowniez dobrym rozwiazaniem.

Czy posiadasz wiedze gdzie mozna to zamowic?

Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 1