Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

New Holland TM 165 nie działający podnośnik

09 Lip 2019 21:39 150 7
  • Poziom 3  
    Witam,
    Mam problem z moim TMem 165 z 2002 roku. Mianowicie nie działa mi podnośnik (tylni TUZ) przyciskami z kabiny. Jeżeli chcę podnieść lub opuścić przyciskami na błotniku, wszystko działa jak należy. na wyświetlaczu wyświetla się kontrolka z przekreślonym podnośnikiem. Co może być przyczyną i jak to zdiagnozować?
    PS. obstawiałem potencjometr, ale jest nierozbieralny. Jak można by było go sprawdzić?
  • Poziom 16  
    Wypnij wtyczkę i sprawdź omomierzem pomiędzy jedną skrają nożką i środkową wartość rezystancji powinna się zmieniać.
  • Poziom 3  
    Tak robiłem i wartości się zmieniają. Wychodzi na to że potencjometr jest dobry. Gdzie dalej szukać przyczyny?
  • Poziom 16  
    Sprawdź też porencjonetr na zewnątrz
  • Poziom 32  
    Ja myśle że nic Ci się nie zepsuło tylko nie masz zielonego pojęcia o tym ciągniku.
    Gdyby było coś co sugerują powyżej, wyświetlało by kod błędu.Co grzebież w instalacji jak samodiagnostyka nie stwierdziła problemów w układzie tylko durnote obsługi co potwierdziła wyłaczeniem możliwosci obsługi.A pewnie też wyswietliła ikonke książki,co powinno zmusic cie do myślenia i przeczytania książki obsługi.Ty masz dezaktywowaną funkcje obsługi z kabiny poprzez durne używanie podnośnika.

-zgaś silnik w ciągniku.
    -przycisk w kabinie podnoszenie /opuszczanie ustaw w środkowym położeniu.
    -uruchom silnik i dzwignie podnoszenia przesun powolutku całkowicie do przodu a następnie do tyłu aż zniknie ikona przekreślonego podnośnika.
    Jak nie zacznie działac to calibracja bo rozpinałeś przewody
  • Poziom 3  
    Ja ten ciagnik poznaje. Mam go tydzień więc jestem laikiem w tym temacie. A niestety nie posiadam instrukcji obsługi do niego.

Wracając do tematu zrobiłem jak mówiłeś. Gdy pojawia sie ikonka od sprawności TUZ i wciskam przycisk do podnoszenia lub opuszczania TUZ, gasnie ikonka od sprawności a zapala się od niesprawnosci. Ramiona zaś nie reagują.
  • Poziom 32  
    Jeżeli nie ma błędu ehr-a na wyświetlaczu to najbardziej podejrzany jest któryś z włączników na błotniku bo tylko one nie mają diagnostyki.Odłącz obydwa i zrób jeszcze raz to co napisałem wyżej +cal..
    Jeżeli którys z właczników się rozleciał i styka to n ie pozwala sterowac z kabiny,bo musi być odstęp czasowy 3 sek.
    Jak masz zapalony silnik unies trochę podnośnik ręcznie i zobacz czy zmieni się wartoś pozycji na wyświetlaczu.
    Zczytaj błędy z przycisku 8 ze strzałka w góre.
  • Poziom 3  
    Kalibracja podnośnika pomogła. Temat uważam za zamknięty