Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kupiłem : SAMSUNG UE55NU8509TXXH

Edding2 09 Jul 2019 22:06 546 2
    Edding2
    Level 7  
    Witam wszystkich
    Jak w temacie kupiłem telewizor Samsung UE55NU8509TXXH który miał wadę ukryta.
    Po podłączeniu telewizor grał około 2h po czym wyskoczył czarny pionowy pas na środku ekranu,
    po rozmowie z serwisem stwierdzili uszkodzenie matrycy, przyjechał do mnie serwisant z nową matrycą, wymienił
    i wszystko było ok ( na 2 godziny ) po czym znów wróciła usterka.
    Po telefonie do serwisu kolejnego dnia wrócił do mnie serwisant od Samsung Polska,
    z nową płytą główną którą oczywiście wymienił telewizor nie obiawia poprzedniej usterki.

Teraz przejdę do sedna sprawy kupiłem model UE55NU8509TXXH
    który jest wpisany na tabliczce znamionowej na obudowie TV
    po wymianie płyty głównej w : ustawienia - Pomoc techniczna - O telewizorze
    pokazuję :
    -Kod modelu: UE55NU8072

Teraz chciał bym się dowiedzieć czy ktoś mógłby mi wyjaśnić czym się różnią te modele ?
    bo nie wiem czy serwis wrzucił pierwszą lepszą płyte co mieli na stanie
    czy to są oznaczenia producenta.
    Teraz nie wiem czy mam znów dzwonić do samsunga o wymianę na płytę o oznaczeniu NU8509 czy jedna to nie ma znaczenia.
    Chciał bym zaznaczyć że model NU8509T był produkowany na rynek Niemiecki niedostępny w PL

Dziękuję z góry za każdą pomoc
    Piotr2608

Level 40  
    Jeden jak i drugi model TV pracuje na tej samej płycie głównej - BN94-12926B.
    Nie przekodowali modelu TV, nic więcej.
    Masz oczywiście prawo złożyć reklamację, tylko po co?
    Edding2
    Level 7  
    Dzięki wielkie za odpowiedź :)
    Czyli parametry TV się nie zmieniły rozumiem, że różnica jest tylko w sofcie na płycie?
    Mam jeszcze jedno pytanie jest możliwość, że model UE55NU8072 będzie miał mniej
    aktualizacji oprogramowania niż UE55NU8509TXXH ?