Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wtyczka - Kosiark - Wyrwana wtyczka w kosiarce

10 Lip 2019 10:59 255 4
  • Poziom 3  
    Dzień dobry, piszę z dość błachym problem ale warto się zawsze poradzić ekspertów nawet przy takich rzeczach.
    Podczas koszenia kosiarką elektryczną, za bardzo się zamyśliłem i naprężyłem kabel elektryczny tak że wyrwał mi się z gniazda kosiarki wraz z kawałkiem obudowy. Jak mogę najlepiej wyjść z tej sytuacji ? Montując jakąś pospolitą wtyczkę do wystających kabelków :

https://www.tme.eu/pl/details/wt-16u_g_wh/zla...QzbkT9ZB5AtMRyzwscsEufFAu2hRZGwhoCd8gQAvD_BwE

Czy też jest jakieś inne rozwiązanie tego problemu, bardziej stylowe :P.

Pozdrawiam
  • Poziom 42  
    Na allegro możesz kupić takie coś za 20-30 zł.
  • Poziom 3  
    Więc tak, postanowiłem kupić po prostu wtyczkę i kabelki by podłączyć brakującą część do kosiarki.
    Po zaizolowaniu wystających kabelków z innymi kabelkami by trochę wydłużyć "zwisające" kable oraz po podłączeniu wtyczki, podłączyłem do prądu. Kosiarka odpaliła lecz zaczęła coraz wolniej chodzić i zaczęła się kopcić, starałem się podmienić kabelki w wtyczce by zobaczyć czy wszystko jest ok lecz problem jest cały czas ten sam, nieważne jak podłącze do wtyczki kabelki to kosiarka zaczyna mi się jarać.
    Wtyczka - Kosiark - Wyrwana wtyczka w kosiarce Wtyczka - Kosiark - Wyrwana wtyczka w kosiarce
    Co może być powodem ? Strzelam że pewnie coś mogłem schrzanić niestety bo jestem mega początkujący ...
  • Poziom 42  
    W tej wtyczce/wyłączniku są dwa przewody-jeden od zasilania i drugi do silnika, wobec tego można albo prawidłowo podłączyć, albo zrobić zwarcie.
    Powód grzania i dymienia silnika jest inny, albo uszkodzony kondensator, jeśli występuje w tej kosiarce, albo uszkodzone uzwojenie silnika.
  • Poziom 3  
    Jasne, dziękuje za podpowiedź. Może jak znajdę więcej czasu to ją rozbiorę i się pobawie :) Podziekować