Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie sterownika do hulajnogi elektrycznej

10 Lip 2019 11:46 192 3
  • Poziom 9  
    Witam.
    Jakiś czas temu kupiłem sterownik od skutera elektrycznego i chciałem go podłączyć do hulajnogi elektrycznej . Sprzedający zapewniał mnie ,że ma schemat gdzie co podłączyć... a po zakupie ,gdy paczka przyszła do mnie okazało się że sam nie wiem nic. I tutaj moja prośba czy byście mi pomogli rozszyfrować jaki kabel jest od czego i jak to podłączyć aby nic nie uszkodzić ;(
    Na sterowniku jest napisane tylko 48 V/50 A . Więc rozkręciłem obudowę i na układzie który nim zarządza jest napisane DL2501F.
    Oto kilka zdjęć, a także miejsca, w których prowadzą kable:
    - gruba niebieska wtyczka obstawiam ,że to jest do akumulatora .na płytce podpisane DC + , DC -
    -co to kabli do silnika to wiem żółty , zielony, niebieski
    - wtyczka z kablem czerwonym, czarny ,szarym ( na szarym na płytce napisane speed ) , więc obstawiam manetka do gazu
    - no i ostatnio wtyczkę którą wiem to od czujnika hall
    - kolejna wtyczka kabel czerwono-biały i filetowy (czerwono-biały na płytce idzie do napisu LOCK ,a fioletowy do napisu LBRE )
    - kolejne dwie wtyczki są obok siebie .jedna wtyczka ma dwa kable czerwony i czarny ,a druga trzy kable jasno niebieski, żółto-zielony i zielony.Czerwony kabel od tej pierwszej wtyczki idzie do napisu DC + tam gdzie jest przylutowany przewód + od akumulatora ,a czarny na płytce jest przylutowany do GND . Druga wtyczka z jasno niebieski kablem przylutowana jest do napisu REMO
    - Jest jeszcze wtyczka z kablem czarnym i białym , ale to jest pewnie tryb samo nauka
    - i ostatnie dwa kable bez wtyczki różowy i czarny .Różowy jest przylutowany na płytce do napisu HBRE a czary do GND.
    Jak myślicie gdzie może być stacyjka ? ma ten sterownik wyjście na ładowarkę ? szukałem w internecie jakiegoś schematu ....nic nie ma ....masakra ... już sam nie wiem co robić. Jeśli w złym miejscu wkleiłem temat proszę o przeniesienie .
    Podłączenie sterownika do hulajnogi elektrycznej

Podłączenie sterownika do hulajnogi elektrycznej Podłączenie sterownika do hulajnogi elektrycznej Podłączenie sterownika do hulajnogi elektrycznej Podłączenie sterownika do hulajnogi elektrycznej Podłączenie sterownika do hulajnogi elektrycznej
  • Poziom 9  
    Witam ponownie mniej więcej udało mi się rozgryź co gdzie podłączyć ,ale mam kolejny problem z tym sterownikiem .Po podłączeniu akumulatora 48 V na tą niebieską kostkę w ogolę zero reakcji od strony sterownika . Podłączyłem miernik pod wyjście na manetkę gazu do plusa i minusa by sprawdzić czy idzie 5 V i nic nie pokazuję jak by sterownik był uszkodzony. Jest jakiś w miarę prosty sposób by sprawdzić czy sterownik nie jest uszkodzony ? od czego mógłbym zacząć pomiary ?
  • Poziom 9  
    Pomoże ktoś... bardzo by mi na tym zależało aby ten sterownik uruchomić ;(