Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fotokomórka do systemów bramowych (bariera podczerwieni)

10 Lip 2019 11:50 171 5
 • Poziom 2  
  Witam,
  Na początku powiem że niebyt się na tym znam i dlatego proszę Was o pomoc. Zakupiłem coś co nazywa sie barierą podczerwieni i skład się z dwóch elementów. Nadajnik i odbiornik a pomiędzy nimi wiązka. Chciałbym podłączyć to do dwóch lampek (syganlizatorów). najlepiej zielonej i czerwonej. A miałoby działać to tak. Jeżeli nikt nie przecina wiązki to świeci się zielony sygnalizator, jeżeli wjeżdzam do garażu i przecinam wiązkę gaśnie zielony i świeci się czerwony dopóki nie wjadę do środka. Wówczas sygnalizator zmieni kolor na zielony (gaśnie czewrowny) a ja będę mógł zamknąć bramę. Jak to podłączyć? Może ktoś poratuje jakimś schematem? Fotokomórka do systemów bramowych (bariera podczerwieni)
 • OptexOptex
 • Poziom 34  
  Potrzebujesz jeszcze do tego jakiś zasilacz 24 V AC, lub DC. Może być np. taki: Link. Istnieje możliwość zasilania obu modułów jednym zasilaczem o ile da się poprowadzić stosowny przewód. Zestawu jaki posiadasz nie można zasilać bezpośrednio napięciem 230 V. Większy problem stanowi sterowanie dwoma wskaźnikami. Masz tylko jedno wyjście przekaźnikowe typu NC, lub NO. Należałoby wymienić przekaźnik, lub sprawdzić czy przypadkiem nie posiada on dodatkowego, niewyprowadzonego styku. Można też dołączyć dodatkowy przekaźnik, sterowany przez ten aktualnie dostępny. Przekaźnik to ten czarny prostopadłościan na płytce odbiornika. Podaj co jest na nim napisane. Reasumując aktualnie da się sterować tylko jednym wskaźnikiem.
 • OptexOptex
 • Poziom 30  
  Musisz do wyjścia z tego czujnika podłączyć przekaźnik NO+NC.
 • Poziom 21  
  Witam taki wystarczy tylko z cewką na 24 V pozdrawiam.
 • specjalista -automatyka bramowa
  A jeśli chcesz coby brama nie dała się zamknąć na czerwonym - w/w przekaźnik powinien mieć drugą parkę styków NO/NC ktore podepniesz (przeważnie NC) jak standardowe fotki do napędu. Tylko wtedy wchodzi w grę przekaźnik typowo elektroniczny (żeby nie lutować - z podstawką DIN z zaciskami śrubowymi) lub dwa samochodowe j/w tylko na 12 V z cewkami połączonymi szeregowo.