Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zyxel vmg8324-b10a VoIP z rj45 do rj11.

10 Lip 2019 17:33 90 3
  • Poziom 2  
    Witam. Posiadam router zyxel vmg8324-b10a w usłudze Orange Pakiet Biznes wraz z usługą VoIP. Posiadam również telefon voip yealink W60b ( stacja bazowa+słuchawka). Chcę podłączyć ten telefon do tego routera tak aby funkcjonowała usługa voip na tym telefonie. Jest pewien problem. Router posiada tylko wejścia rj11 do podłączenia telefonu, a yealink ma wtyk rj45. W jaki sposób mogę podłączyć ten telefon do gniazdka rj11? Czy jak zastosuje przejściówkę to będzie hulać ? Próbowałem podłączyć ten telefon do gniazdka lan na routerze lecz Orange nie daje możliwości konfiguracji wbudowanej bramki voip. Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam
  • Poziom 37  
    router ma na 99% to wyście o którym piszesz wyjście analogowe. Inna zasada pracy, żadna przejściówka nie pomoże.
    Telefony VoiP podłącza się pod gniazda "komputerowe", które router też raczej ma.
  • Poziom 2  
    W takim razie jak skonfigurować stacje bazową lub router żeby to funkcjonowało ? Czy Orange powinno udostępnić dane do logowania voip dla usługi biznesowej ?
  • Poziom 23  
    Ten telefon podłączasz do gniazda LAN routera i konfigurujesz mu konto VoIP (na telefonie). Żeby uruchomić gniazdo RJ11 na routerze musiałbyś podłączyć do niego zwykły telefon i skonfigurować na routerze konto VoIP.