Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor LCD na działkę pod 12 V

emswisnia 10 Lip 2019 18:16 570 13
    emswisnia
    Poziom 15  
    Chciałbym się zapytać, a jednocześnie prosić o radę. Poszukuję jakiegoś rozwiązania dla teścia, jeśli chodzi o TV na działkę, gdzie nie ma prądu. Hałasowanie agregatem odpada, ponieważ wkoło są inni działkowicze.

Widziałem na Allegro w sprzedaży telewizory LCD 22 cale pod 12 V. Czy takie cudo można podłączyć pod akumulator np. 72 Ah 680 A? Czy do tego potrzeba czegoś innego? Jak długo pochodzi taki TV pod akumulatorem?

TV na działkę ze względu na to, że teść, jak chce odpocząć od żony, ucieka na działkę, a od czasu do czasu chciałby rzucić okiem na TV, szczególnie wieczorem.
    GanCegall
    Poziom 33  
    emswisnia napisał:
    czy takie cudo można podłączyć pod akumulator np 72ah 680A?

Na ile V ten aku? Ten parameter jest najważniejszy, pojemność i prąd maksymalny w tym wypadku nie mają znaczenia.
    HD-VIDEO
    Poziom 39  
    emswisnia napisał:
    Jeśli można długo pochodzi taki TV pod akumulatorem?

Czym większa pojemność tym dłużej będzie działał, przy np: Philips 22PFS5403/12 pobór mocy z 12V nie jest podany
    emswisnia
    Poziom 15  
    Miałem na myśli akumulator samochodowy czyli 12V.
    GanCegall
    Poziom 33  
    emswisnia napisał:
    Miałem na myśli akumulator samochodowy czyli 12V.

Myślisz że w każdym samochodzie jest aku 12V?
    Wracając do tematu, skoro TV jest na 12V a twoja bateria jest 12V to po co pytać, troszkę samodzielności...
    Jerzy Cieślański
    Poziom 20  
    Zamiast konkretnego telewizora z opcją zasilania 12V, może lepiej kupić przetewornicę napięcia 12V/230V tak aby można było podłączyć dowolny sprzęt do 1000W-1400W typu TV, Radio,czajnik, suszarka do włosów, wiertarka, kuchenka microfalowa, lampa owadobójcza pompka ogrodowa do wody lub szamba, komputer stacjonarny, laptop, fotel do masażu
    Pojedynczo, oddzielnie i nie długi czas oczywiście przy takiej pojemności akumulatora.
    GanCegall
    Poziom 33  
    Jerzy Cieślański napisał:
    Zamiast konkretnego telewizora z opcją zasilania 12V, może lepiej kupić przetewornicę napięcia 12V/230V tak aby można było podłączyć dowolny sprzęt do 1000W-1400W typu TV, Radio,czajnik, suszarka do włosów, wiertarka, kuchenka microfalowa, lampa owadobójcza pompka ogrodowa do wody lub szamba, komputer stacjonarny, laptop, fotel do masażu

Potrafisz czytać ze zrozumieniem? Chodzi o podłączenie TV na 12 V...
    ucy7400
    Poziom 13  
    emswisnia napisał:
    Czy takie cudo można podłączyć pod akumulator

Można.
    emswisnia napisał:
    Czy do tego potrzeba czegoś innego?

Panel fotowoltaiczny do ładowania aku.
    emswisnia napisał:
    Jak długo pochodzi taki TV pod akumulatorem?

Zależnie od poboru mocy i pojemności alku.
    ml
    Poziom 26  
    Jerzy Cieślański napisał:
    Pojedynczo, oddzielnie i nie długi czas oczywiście przy takiej pojemności akumulatora.

Oczywiście można. Tyle tylko, że jeżeli odbiornikiem na działce będzie jedynie telewizor to zbędny wydatek i co ważniejsze rozwiązanie wprowadzające niepotrzebne straty energii, której w aku nigdy za wiele.
    WędkarzStoLica
    Poziom 31  
    emswisnia napisał:
    Jak długo pochodzi taki TV pod akumulatorem?
    Długo.
    Zakładając, że producent tv nie kłamie, a akumulator jest nowy - to tak ok. 43godz.

Ja mam malutki 12calowy i dwa tyg na jednym akumulatorze (2-3godz dziennie) śmiga.
    emswisnia
    Poziom 15  
    Ma działać sam telewizor.
    Pytać zawsze można - tak mi się wydaję. Nie podłączałem nigdy TV pod akumulator z samochodu 12V.

W takim razie jeśli to będzie hulać bez większego problemu trzeba wybrać odpowiedni TV pod 12V.

Dzięki wszystkim za pomoc i cenne uwagi.

Dodano po 2 [minuty]:

ucy7400 napisał:
    Panel fotowoltaiczny do ładowania aku.

Ile takie cudo może kosztować aby nadawało się do ładowania akumulatora? Nie musi to być kupowane w PL.
    WędkarzStoLica
    Poziom 31  
    emswisnia napisał:
    Ile takie cudo może kosztować aby nadawało się do ładowania akumulatora?
    Od 150zł w górę - zależy od zapotrzebowania.
    Jerzy Cieślański
    Poziom 20  
    GanCegall napisał:

Potrafisz czytać ze zrozumieniem? Chodzi o podłączenie TV na 12 V...

Rzeczywiście nie zrozumiałem.
    Wszak autor tematu pisze w pierwszym poście:
    "...Poszukuję jakiegoś rozwiązania dla teścia, jeśli chodzi o TV na działkę, gdzie nie ma prądu..."
    Tylko nie mogłem się jakoś dopatrzeć kategorycznego wymagania, że to musi być TV na 12V.

Jak tak, to może lepiej zapytać jeszcze raz teścia?
    Może zamiast kupować nowy TV który też chyba ma przetwornicę tylko wewnątrz, wolałby coś taniej np. używany TV z dekoderem DVB-T , dosłownie za grosze?

To ma być prezent czy prezent za pieniądze teścia?
    Ja zasugerowałem się własnym rozwiązaniem na mojej działce bez prądu.
    No i jestem takim teściem któremu zięciowie wszystko co w ich mocy .
    Rzecz jasna za moje. :D

Kupiłem przetwornice za ok.100zł bo mam na działce wszystko używane i darmowe( no prawie wszystko bo za niektóre nie musiałem drugi raz zapłacić wnukom) po dzieciach i wnukach; TV,radio,wiertarkę, czajnik, lampę owadobójczą pompki do wody i szamba ,kuchenkę microfalową, komputer stacjonarny, laptopa ,ładowarkę do telefonu i latarkę akumulatorową ładowaną z sieci, fotel do masarzy. Wszystko na 230V~
    Akumulatory oczywiście dwa bo jeden do ładowania bierze rodzina. A agregacika Hondy nie opłaca się ładować bo benzyna droga a przeróbka na gaz... nie chciałem kombinować. No i alarm na działce z powiadomieniem, pod drugim aku, jak nikogo nie ma i tego pierwszego aku..

Tu wszystko kradną. Szkoda też kupować nowego bo pogodowe zmiany temperatury zimą powodują skraplanie się rosy na elektronice która od tego siada. A przecież nie będę woził w tę i spowrotem żeby nie ukradli albo nie zarosiało. Starą elektronikę chyba grubiej lakierowali czy co?

Swoją drogą agregat Hondy do 1000W jest cichy, zwłąszcza wyciszony taką niby "psią budą z płyty miękkiej pilśniowej i grubej wykładziny przeciwhałasowej. Ale drogi w zakupie i eksploatacji (paliwo) ale już niestety jest.

Jeśli działka jest w lesie to może jeszcze być problem z odbiorem DVB-T.

"...na zalesionej działce... w lesie ...inaczej niż w terenie otwartym(a położonym w takiej samej lub w zbliżonej odległości od nadajnika R-TV) odbiór programów DVB-T może być utrudniony lub niemożliwy.
    Dzieje się tak nawet wtedy, gdy antena odbiorcza znajduje się w stosunkowo niewielkiej odległości od wieży nadajnika telewizyjnego, np.20-30km.
    Pojedyncze drzewa a zwłaszcza zwarty, wysoki las, -silnie tłumią fale elektromagnetyczne nadawane z anten umieszczonych na wieżach nadajników "naziemnych" R-TV.
    Im wyższa jest częstotliwość (czyli krótsza długość) fali nośnej sygnału, tym jego tłumienie przez las jest silniejsze, a więc poziom natężenia pola fal elektomagnetycznych w miejscu odbioru niższy.

W takich warunkach nawet zastosowanie silniejszej anteny(z tych dostępnych na rynku) lub przedwzmacniacza antenowego nic nie da. Jedyne wyjście to odpowiednio wysokie zamocowanie anteny odbiorczej np. na drzewie... najlepiej mniej więcej na poziomie pozostałych wierzchołków drzew lasu"
    link do Antena TV na drzewie???
    arko100
    Admin grupy RTV
    Było pytanie.
    Została podana odpowiedź.
    Temat zamykam.

Przepraszam Was, że dopiero teraz, ale na urlopie nie używam ani komputera, ani telefonu.