Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TBK 768 - nakładanie polaryzatorów - ciągłe bąble

mles789 10 Lip 2019 18:35 105 0
    mles789
    Poziom 3  
    Cześć,

ostatnio w moje ręce trafiła maszyna TBK 768 - laminator do oca i polaryzatorów.
    Poustawiałem wszytko tak jak w instrukcji jednak ciągle polaryzator nie jest nałożony tak równiutko jak na filmikach na yt - zawsze muszę na minutę włożyć do autoklawu lub bąble są takie że nie da rady ich usunąć (jakby końcówka polaryzatora złapała ekran wcześniej niż środek i powietrze nie może się uwolnić). Na zdjęciach jest lcd do 6+ i polaryzator o wiele mniejszy (trenuje na uszkodzonym) ale 'zgodnych' lcd i polaryzatorach problem wygląda identycznie.
    Dodatkowo na większości LCD jest taka smuga (zaraz na górze wyświetlacza) która schodzi gdy się dociśnie ją palcem. To również chciałbym wyeliminować.

Dolna forma i górna są ustawione równo, nie dociskam górnej formy mocno (próbowałem kilkadziesiąt razy z różnym naciskiem i w ogóle bez), wszystkie śrubki dokręciłem i niestety, skończyły mi się pomysły.

Będę wdzięczny za każdą sugestie, pozdrawiam !

TBK 768 - nakładanie polaryzatorów - ciągłe bąble TBK 768 - nakładanie polaryzatorów - ciągłe bąble

Edit:

wstawiam fotkę jak to wygląda na 6s. Praktycznie w każdym przypadku takie bąble są na końcu lcd.

TBK 768 - nakładanie polaryzatorów - ciągłe bąble