Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nie wiem jak włączyć mikrofon w słuchawkach

10 Lip 2019 18:36 120 6
  • Poziom 1  
    Kupiłem se słuchawki genesis argon 200 z mikrofonem, i nie wiem jak zrobić zeby mikrofon działał. Proszę o pomoc. A i mam laptop. czekam na odpowiedź... na wszystkie pytania będe odpowiadał
  • Poziom 42  
    W prawym dolnym rogu ekranu, gdzieś obok zegara, masz ikonę głośnika. Kliknij prawym i wejdź w "Dźwięki", zakładka "Nagrywanie", prawym na odpowiednią pozycję (znajdź który to jest mikrofon od słuchawek) i ustaw jako domyślne.
  • Poziom 42  
    Artur k. napisał:
    A skąd wiesz, że słuchawki są właściwie podłączone do komputera?

Nie wiem czy w laptopach jest tak samo, ale w komputerach stacjonarnych tych nowszych w zasadzie nie jest istotne gdzie podłączy się mikrofon a gdzie głośniki. Oprogramowanie samo określa co jest to i tak konfiguruje gniazda. Miałem tak na przykład na MSI H110M PRO VD.
  • Admin grupy audio
    Widzisz, więc zanim się coś komuś poradzi, to należy wiedzieć.

Otóż w laptopach już od dłuższego czasu (ładnych parę lat) robi się gniazdo jack 4 polowe - tak, jak np. w telefonach. Do tych słuchawek potrzebna jest więc przejściówka i taka przejściówka jest w zestawie (a przynajmniej być powinna), jednakże takie przejściówki robi się w dwóch standardach różniących się kolejnością wyprowadzeń właśnie mikrofonu.
    Nie wiadomo jak jest w tym laptopie i co to znaczy, że mikrofon nie działa. Równie dobrze może to być kwestia ustawień i wcale nie urządzenia domyślnego...

Nie pierwszy raz widzę gdy piszesz coś, czego nie jesteś pewny, albo się Tobie coś wydaje. Moja cierpliwość się kończy, więc proponuje byś zaczął udzielać tam gdzie wiesz, a nie się Tobie wydaje.
  • Poziom 42  
    @Artur k.
    Sugerujesz że autor nie wie jak działają słuchawki? Że nie wie ze jak podłączy jedną wtyczkę zamiast dwóch to coś nie będzie działać? Proszę cię, może ją niektóre rzeczy zakładam przy porównaniu, ale też myślę logicznie, w przeciwieństwie do innych.