Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG42PA4500 - Świeci dioda, ale nie startuje

10 Lip 2019 18:37 147 3
  • Poziom 3  
    Model Plazmy jak w temacie, pomiary na zasilaczu są OK:

Idąc dalej "teoretycznie" wykluczyłem także płytę główną. Odłączając kolejno resztę elektroniki/płyt z TV zauważyłem, że jedynie przy odpiętej YSUS EAX64286001 telewizor inaczej się zachowuje, niby startuje, tj. zapala się na stałe dioda LD500 na płycie głównej, oraz startuje wcześniej włożony pendrive (próba wgrania softu).

Przy podłączonym YSUSie LD500 zapala się na sekundę, pendrive w ogóle nie reaguje.

I teraz pytanie, czy dobrze myślę, że wina jest po stronie właśnie EAX64286001 - jeśli tak to pomocne będą też wskazówki na temat jej sprawdzenia.
  • Poziom 20  
    DO sprawdzenia w pierwszej kolejności to tranzystory IGBT oraz mosfet na module YSUS i powodzenia w poszukiwaniu nowych oryginalnych ... :)
    Zwróć również uwagę na zimne luty w rzeczonym module.
    Przestań natomiast eksperymentować z odłączaniem bez pojęcia modułów bo narobisz sobie jeszcze więcej szkód zanim znajdziesz edno sprawy. Więcej używaj miernika niż metody "Macajewa"
    Powodzenia
  • Poziom 3  
    tomasz wojcicki napisał:
    DO sprawdzenia w pierwszej kolejności to tranzystory IGBT oraz mosfet na module YSUS i powodzenia w poszukiwaniu nowych oryginalnych ...

Józef18 napisał:
    Do sprawdzenia to w pierwszej kolejności kondensatory w szczególności czy nie spuchnięte w tym ESR oraz elementy : Q703, Q704, Q707, Q708, Q709

Tranzystory Q703, Q708 oraz Q709 są zwarte (po wylutowaniu przewodność w każdym kierunku/na każdym wyprowadzeniu).

Q704 wydaje się być OK
    Tranzystor Q707 RJP30H2A - tego akurat nie jestem pewien

Sporo tego, czy możliwe są jeszcze jakieś uszkodzenia? Może lepiej kupić sprawną płytę?