Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell e6400 - BSOD podczas uruchomienia

10 Lip 2019 19:42 87 6
  • Poziom 10  
    Witam
    Posiadam laptopa dell e6400 który ma problem z uruchomieniem systemu.
    Podczas uruchomienia pierwsze co się pojawia to tryb wyboru uruchomienia systemu , awaryjny, ostatnia konfiguracja, normalny - żaden nie działa.
    Podczas jakiegokolwiek wyboru pojawia się BSOD który znika po 0.5 sekundy - nie jestem w stanie odczytać jaki to błąd.
    Czy ktoś może podpowiedzieć jak odczytać BSOD w przypadku jego pojawienia na 0.5 sek ? Mam możliwość podłączenia dysku z feralnego laptopa do innego komputera ( pełny podgląd do dysku ) . Formatowanie nie wchodzi w grę.
  • Poziom 3  
    Błędy BSOD zapisują się w katalogu Windows/Minidump. Do ich odczytu możesz użyć np. BlueScreenView v1.55
  • Poziom 10  
    a co jak nie ma takiego folderu na dysku ?
    Zauważyłem, że jak podłączam dysk nie zawsze jest wykrywany.
    Czy jest możliwość zrobienia kopii dysku na drugi dysk ?
    Dysk ma 160 gb i podzielony jest na 4 partycje kopia musi być 1:1
  • Red. Komputery FAQ
    W przypadku BSOD który tak szybko znika to nie ma opcji że coś się zapisuje na dysku.
    Jest kilka opcji, albo przestawił się w BIOSie kontroler z IDE na AHCI, albo powstało do logicznego lub fizycznego uszkodzenia dysku lub ostatecznie wystąpiła usterka hardware laptopa.

Zrób memtest, podaj SMART dysku, zobacz czy live linux się uruchamia.
  • Poziom 10  
    Chyba padł dysk, jak go podpinam do drugiego laptopa to po podaniu zasilania działa tylko napęd silnika, dopiero jak przekręcę dysk o 45 stopni to laptop wykrywa dysk.
    Jaki polecacie program do klonowania zawartości dysku ?
  • Poziom 10  
    chodzi mi o aplikację z poziomu windowsa - podepnę uszkodzony dysk pod sprawny komputer - chce zrobić kopię dysku i później tą kopię nagrać na nowy dysk tak aby wszystko działało 1:1.
    Linuksa nie znam, a po drugie w samym laptopie uszkodzony dysk nie chce działać.