Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

System z dysku ssd nie startuje.

10 Lip 2019 20:42 105 4
  • Poziom 3  
    Witam. Posiadam laptop marki Msi z dyskiem HDD 1 Tb. Kupiłem dysk 512 Gb SSD, sklonowałem system a następnie zmieniłem bootowanie w biosie. Komputer widzi dysk SSD i widzę jego zawartość ( system) lecz startuje ze starego dysku C) HDD. Szukałem na forach lecz nic nie znalazłem, dodam, że jestem laikiem. Bardzo proszę o pomoc ;)
  • Spec od komputerów
    Jakim programem klonowałeś ? Klonowałeś system czy tylko przenosiłeś partycje ? Uruchom laptopa z instalacją systemu z płyty CD lub pendrive i wybierz opcję naprawy systemu. Stary dysk odłącz na czas tej operacji najlepiej.
  • Poziom 3  
    Program : EaseUS Todo Backup Free 11.5
    Dysk HDD mam podzielony na 2 partycje, C i D.Podczas klonowania partycji,okazało się, że jest ich więcej :
    System (Fat32)
    Windows C
    Data D
    (other)
    WinRe tools (NTFS)
    Bios (NTFS),
    Nie było możliwości zgrania wszystkich i pewnie tutaj mój błąd i pewnie dlatego nie startuje. Czy sformatowanie dysku SSD, a następnie uporządkowanie ( jakoś) tych wszystkich partycji i ponowne sklonowanie przyniesie rezultat ?
  • Spec od komputerów
    Musisz policzyć czy na SSD starczy miejsca. I w Easeus wybierz opcję migracji systemu. Posprzątaj co nieco na starym dysku przed migracją np. windowsowym oczyszczaniem dysku.
  • Poziom 3  
    *Wszystko się prawie udało. "no media presence ", ( 8 sek ) po czym wszystko się włącza i działa tak jak powinno.