Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie LED 12 volt 220 w kamperze -

10 Lip 2019 20:45 99 3
  • Poziom 11  
    Witajcie kochani :)
    Może to banalne, ale nie mogę sobie poradzić.
    Kupiłem lampę LED (różne kolory + barwa biała) sterowaną pilotem. Lampa zasilana jest napięciem 230V Napięcie w kamperze to 12V
    Bardzo mi się podoba ta lampa i może da się coś zrobić aby jednak działała z napięciem 12V

W skrócie to wygląda tak, lampa LED, pilot i zasilacz

W środku wygląda tak

Kupiłem na Allegro przejściówkę wraz z pilotem, która jest pod 12V, ale tutaj znów jest mniej kabelków (4 zamiast 5)
    Nie wiem czy to dobry pomysł i czy to ma prawo działać.

Przejściówka

LED wygląda tak:

Gdyby ktoś miał pomysł co z tym zrobić to bardzo proszę o w miarę dokładny opis - byłbym bardzo wdzięczny - jestem nobem

Z góry dziękuje za pomoc
  • Poziom 42  
    Zamiast używać tej nieznanej przejściówki, proponowałbym podłączenie zasilacza tej lampy, i pomiar napięcia na kondensatorze za przetwornicą. To ten z napisem 100uF 50V. A nuż jest tam właśnie 12V, więc teoretycznie możnaby się tam podłączyć przewodami i zasilić urządzenie pomijając fabryczną przetwornicę.
    A jeżeli Ci to nie odpowiada...
    szymkowiak1 napisał:
    Kupiłem na allegro przejściówkę wraz z pilotem która niby jest pod 12 volt ale tutaj znów jest mniej kabelków są 4 zamiast 5.

W jednej wtyczce masz 4, ale w drugiej 5. I nawet kolory się zgadzają. Może tam podłącz lampę?
  • Poziom 17  
    Z opisu na lampie wychodzi że jest tam źródło światła białego 12W i RGB 6W. Czyli 3 przewody od sterowania kolorem, jeden wspólny i jeden od białego. Jeśli chcesz możesz podłączyć zakupiony sterownik z 4 przewodami i nie będziesz miał sterowania białym kolorem, przerobić oryginalny sterownik lub kupić nowy, odpowiedni sterownik.
  • Poziom 11  
    Kupiłem sobie sterownik RGBW ktory powinien działać pod 12 volt - a nie działa. Wcześniej jeszcze dla pewności sprawdziłem te ledy pod 220 ze sterownikiem który dali w opakowaniu - działa. Oto zakupiony sterownik

Rozkręciłem LED aby sprawdzić gdzie są plusy i minusy

Podłączyłem pod te luty bezpośrednio +- z zasilacza 12 volt - na sekundę pojawia się ledwo zauważalne światło - tak samo gdy podłącze pod RGB - które potrzebuje tylko 6 volt - przy 12 tez świeci się przez chwilkę ledwo zauważalnie. Nie wiem w czym może byc problem :( Ale walczę z tym już kilka dni. Ma ktos jakiś pomysł?