Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

hulajnoga elektryczna brak zasilania

10 Lip 2019 20:55 183 12
  • Poziom 3  
    hulajnoga elektryczna brak zasilania

Witam, proszę o pomoc man hulajnogę 36V i dziwną rzecz, gdy podpinam baterie do sterownika to na mierniku podłączonym do akumulatora nie pokazuje napięcia po odłączeniu znów jest napięcie podczas podpinania wali dużą iskrą i topi plastik wtyczki, ale to podobno normalne. Baterie sprawdzałem na żelazku i podczas podpinania bateria miała 40,06V podgrzała żelazko a napięcie spadło do 40V co jest nie tak, silnik bez szczotkowy z manetki i wyświetlaczem w momencie spięcia
    wszystkich wtyczek działa coś jak by hamulec koło obracam ręcznie jest z takim przeskokiem. Padnięty sterownik chyba tylko czy do odratowania ? Przed końcem sezonu hulajnoga elektryczna brak zasilania hulajnoga elektryczna brak zasilania hulajnoga elektryczna brak zasilania hulajnoga elektryczna brak zasilania
  • Poziom 42  
    Jak dla mnie zwarcie w instalacji hulajnogi, i to takie porządne. Jeżeli masz możliwość rozpinania wtyczek sprawdź gdzie leży problem odłączając po kolei wtyczki i mierząc kiedy zwarcie ustąpi.
    Podejrzewam sterownik silnika lub silnik. Tylko tam masz grube przewody które przeżyją zwarcie akumulatora.
  • Poziom 3  
    Problem w tym że mogę mieć wszystkie wtyczki odpięte a problem się pojawia w momencie podpięcia sterownika samego na pusto i nieważne ile czasu jest podpięty po odłączeniu bateria wraca jak gdyby nic do pierwotnego stanu.
  • Poziom 42  
    14mario14 napisał:
    podczas podpinania bateria miała 40,06 v podgrzała żelazko a napięcie spadło do 40 v co jest nie tak,

Ale 40V po odpięciu żelazka, czy w trakcie jego pracy? Jeżeli po odpięciu, sprawdź przy obciążeniu tym żelazkiem.
  • Poziom 3  
    W trakcie stopniowo spadało napięcie a po odłączeniu wróciło do normy
  • Poziom 42  
    Ale w jaki sposób spadało, jak mocno? Bo spadać lekko powinno.
    O ile iskrzenie przy podłączaniu akumulatora zdarzyć się może, to topienie wtyczki już nie. Zostaw na razie ten akumulator, wyłącz hulajnogę (o ile jakoś się da) i zmierz przejcie między stykami zasilania przy użyciu multimetru. Pomiaru dokonaj w dłuższym czasie, po początkowo miernik może zasygnalizować 'zwarcie' gdy tak na prawdę ładować się będą kondensatory w elektronice. Wskazanie na multimetrze powinno powoli rosnąć aż najpierw przestanie piszczeć, a potem przekroczy zakres miernika.
  • Poziom 3  
    Spadło o 0,6 v a podłączone było długi czas kilka godzin do sterownika i nic się nie zmienia jak gdyby po zwarciu zabezpieczenie w bateri odcinało prąd

Dodano po 3 [minuty]:

Bateria ma przejście ale prądu na steriwniku nietu :)

Dodano po 11 [minuty]:

Spadło o 0,6 v gdy było podłączone do żelazka. Co do bateria sterownik to podłączone było długi czas kilka godzin do sterownika i nic się nie zmienia bateria się nie grzeje prądu brak jak gdyby po zwarciu zabezpieczenie w bateri odcinało prąd o ile coś takiego jest możliwe a z kolei po odpięciu sterownika prąd wraca w niezmienionym napięciu (sterownik na pusto czy z akcesoruami taka sama reakcja )
  • Poziom 3  
    Na styka zasilania sterownika multimetr ustawiony na przejście pokazuje 00 na omy waha się 0,4-0,6
    Bateria na stykach na omy miernik nastowiany to się zmienia , na przejście nastawiony pokazuje 00
  • Poziom 3  
    Nowe fakty okazało się że w sterowniku walnięte 3z6 mosfery mocy wymieniłem wszystko ożyło do momętu pruby ruszenia, szilnik zabuczał i wszystko zgasło :( znowu to samo może wina leży po mojej stronie bo założyłem nieco słabsze dopiero teraz uświadomiłem sobie że nie powinienen iść w tym kierunku . hulajnoga elektryczna brak zasilania
  • Poziom 3  
    Wygląda na to że silnik robi zwarcie czy ktoś mi pomoże go jakoś sprawdzić czy coś bo jest to silnik indukcyjny a tego nie ogarniam .
  • Poziom 43  
    No musisz otworzyć silnik , zapewne w kole i opatrzeć . Miernikiem też możesz pomierzyć poszczególne uzwojenia.
  • Poziom 3  
    Ok rozbierałem silnik wcześniej wizualnie jest ok ale jak go pomierzyć na przejście czy co ? Zgóry dziękuje .
  • Poziom 43  
    Daj foty hulajnogi i silnika.