Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wiwa HD 95 MC - jak uzyskać dźwięk 5.1

10 Lip 2019 21:18 165 13
  • Poziom 13  
    Witam!
    Nabyłem taki oto tuner Wiwa HD 95 MC. Mam głośniki Logitech Z-5500 i miałem do nich podłączony starszy tuner Wiwa HD 90 kablem Coaxial, bezproblemu filmy z dźwiękiem Dolby Digital na nim się odtwarzały a w nowym tunerze nie ma coaxial i za chiny nie moge sobie poradzić. Jak to ogarnać ? Co w ustawieniach ustawić ?
  • Poziom 13  
    Zauważyłbym Coaxial :D :D
    Mój tył wygląda tak

• Poziom 41  
    Ten dekoder Wiwy jest jakiś budżetowy, delikatnie mówiąc.

Jedyną drogą uzyskania cyfrowego sygnału audio jest "wyciągnięcie" onego z sygnału HDMI.
    Mozna do tego użyć konwertera HDMI -> HDMI + audio np. Allegro - licytacja 7882574111.
    To pierwszy z brzegu przykład takowego konwertera.
  • Poziom 13  
    To co ja mam jakąś podróbkę, ze bez coaxial ?
  • Poziom 41  
    Te pytanie powinno być skierowane do dostawcy tego sprzętu.
  • Poziom 13  
    Czyli nie wiesz czy wychodziły podróbki..
    Tuner ma wyjscie L/R gdybym kupił przejściówke mini jack na coaxial nie zadziała to ?

Źle napisałem moje podłączenie otóż kablem HDMI łącze dekoder z TV a kablem coaxial głośniki z TV i na tym podłączeniu Dolby działało, głośniki przełączały się w ten tryb po włączeniu filmu.
    Na tym też musi to chodzic. Co z ustawieniami w dekoderze ?
  • Poziom 41  
    wojtas91 napisał:
    Czyli nie wiesz czy wychodziły podróbki..

Nie wiem. Mieszkam dość daleko od Polski i takie szczegóły umykają mojej uwadze.

Proszę podać dane posiadanego telewizora i zdjęcie jego gniazd podłączeniowych.
  • Poziom 13  
    PHILIPS 42pfl3604/12
  • Poziom 41  
    No i co nieco się wyjaśniło ...
    wojtas91 napisał:
    otóż kablem HDMI łącze dekoder z TV a kablem coaxial głośniki z TV i na tym podłączeniu Dolby działało,

Jak najbardziej to powinno działać przy obecnym dekoderze.
    wojtas91 napisał:
    Co z ustawieniami w dekoderze ?

Wyjście audio dekodera powinno być ustawione na Dolby lub Auto.

W telewizorze dźwięk powinien był być ustawiony na "Głośniki zew." (lub "Wzmacniacz")
    W opcjach dźwięku cyfrowego telewizora należy również ustawić Dolby lub Auto.
  • Poziom 13  
    Próbowałem w dekodekrze wszystkich opcji. W TV jedyną inna opcją jest Dźwięk przestrzenny, reszta to balans itp
  • Poziom 41  
    Hmmm, przejrzałem instrukcję tego Philipsa. Wygląda na to, że uaktywnianie wyjścia cyfrowego przebiega inaczej niż w telewizorach LG czy Samsung. Na czym oparłem swój uprzedni wpis.
    Nie ma w instrukcji tego Philipsa precyzyjnego opisu jak uaktywnić owe wyjście.
    Lecz jest tam informacja, która budzi moją nadzieję -> strona 8 -> opis przycisków pilota -> przycisk wyciszania głośników. Opis tego przycisku brzmi, zacytuję;

"Służy do wyciszania lub włączania wyjścia audio."

Proszę to sprawdzić. W dekoderze wyjście audio ustawione na Dolby lub Auto, tak jak wspominałem uprzednio.
  • Poziom 13  
    Podłączyłem stary dekoder i od razu się przełączył na Dolby, także ustawienia TV odpadaja w 101%
  • Poziom 41  
    No cóż, poddaję się. Nie mam najmniejszego pojęcia, o co w powyższym wpisie chodzi.
    Stary dekoder gdzie podłączony?
    Co się przestawiło w Dolby?

Póki co, miałem wrażenie, że kolega chce uzyskać dźwięk 5.1 z nowego dekodera przy połączeniu - dekoder -> HDMI -> TV -> Coax -> głośniki.
    I póki co, przy takim połączeniu nie było dźwięku w owych głośnikach.

Jeżeli kolega ma stary dekoder, to może go nadal używać i mieć spokój z odtwarzaniem audio?