Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prostownik do samochodu, traktora

10 Lip 2019 21:29 156 5
  • Poziom 2  
    Dzień dobry,

Szukam prostownika do ładowania akumulatora w samochodzie (12V, 63Ah) oraz w traktorze (6V, 190 Ah).
    Czy prostownik Einhell CC-BC 15 to rozsądny wybór?
    Opis ze strony producenta:
    "CC-BC 15 to bardzo rozbudowany prostownik firmy Einhell przeznaczony do
    ładowania akumulatorów o pojemności od 10-300 Ah i napięciu 6 V, 12 V
    lub 24 V. Jego prąd ładowania to 15 A przy 6 V i 12 V oraz 10 A przy 24
    V. Dodatkowo został zabezpieczony przed przeciążeniem i fałszywym
    polaryzowaniem oraz zwarciem. Posiada również wygodny i praktyczny
    uchwyt do przenoszenia oraz wbudowany amperomierz. W zestawie
    znajdziemy również przewody z mocnymi i w pełni izolowanymi zaciskami."

Jeżeli nie ten to jaki w podobnej cenie? Do 200zł?

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Chińczyk jak inne modele tego pokroju. Przy ładowaniu wyładowanego akumulatora 300A będzie trwać conajmiej dobę. Zalecam do 190A prostownik 20A. Ładuje się stałym napięciem, i jak dobry akumulator to będzie z początku ładował pełną mocą.
  • Poziom 2  
    Dzięki za odpowiedź. Poszukałem innych modeli - znalazłem coś polskiej produkcji - Prostownik Stef-pol 6/12V 25A EST-307. Jego specyfikacja:
    Cytat:
    230V~ Zasilanie z sieci
    350W Znamionowy pobór mocy
    6V, 12V Napięcie wyjścia
    25A, 25A Prąd ładowania szczytowy
    20A, 20A Prąd ładowania znamionowy
    70 – 250Ah Pojemność ładowanych akumulatorów
    √ Skokowa regulacja prądu ładowania
    √ Zabezpieczenie przed przegrzaniem transformatora
    √ Zabezpieczenie przed zwarciem
    √ Obudowa z tworzywa
    240 x 300 x 180 Wymiary w mm
    4,50 Waga w kg

Tylko rzuciły mi się w oczy różne opinie na jego temat, tutaj na forum. Kosztuje prawie dwa razy tyle, co Einhell. Czy warto dopłacać i czy można nim ładować akumulator 12V, 63Ah, jeżeli w specyfikacji wskazali minimalną pojemność 70 Ah?

Znalazłem też produkt firmy Hertz Batterien Polska, o takic samych parametrach jak Einhell - 6/12V 15 A, tańszy o 50 zł. Czy ktoś wie cokolwiek na temat ich produktów?

Prostowników jakiego innego producenta mam ewentualnie szukać?
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Posłuchaj, 200 złotych to sam transformator sieciowy kosztuje. A gdzie reszta wodotrysków? Niestety ale w tym budżecie nie kupisz w miarę dobrego uniwersalnego prostownika
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Ja doradzam kupić z marki produkującej spawarki np. Esab ( produkującej w byłych zakładach ozas), Lincoln-bester, lub zajmujących się typowo elektrotechnikom tj. Metabo ( przejął Elektrabeckum), Magnum, ( markowy chińczyk opiera tranformatory na miedzi - nie aluminium). Ja mam prostownik SAM (zrobiłem), ale i tak nie uzywam ponieważ ładuję (jeśli muszę) zasilaczem o regulowanym natęzeniu i napęciu, zrobiony z zasilaczem atx.
  • Poziom 2  
    Dzięki za odpowiedzi, szukałem dalej i znalazłem dwa produkty:
    GYS batium 15-12 024519 (francuskiej produkcji?) - koszt ok. 415 zł - z wieloma bajerami, prądem maksymalnym 15A, ale twierdzą że naładują do 225 Ah.
    Zaciekawił mnie fragment w instrukcji, który pokazuje jak ładować akumulatory szeregowo lub równolegle. W traktorze są dwa identyczne aku 6V. Czy mogę połączyć je w szereg i bez większych szkód ładować prostownikiem 12 V? Wtedy mógłbym rozglądać się za prostownikiem tylko pod 12 V i np. z magnumów wybrać "MAGNUM" AGRI 30 INVERTER 12V za mniej niż 200 zł - z regulacją na wyjściu od 5A do 20 A.