Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zlikwidować sąsiedni przełącznik do górnego oświetlenia?

10 Lip 2019 22:12 108 2
  • Poziom 2  
    Mam problem odnośnie przełącznika. Ogółem mam dwa pokoje - kiedyś jeden duży. Po zrobieniu ścianki działowej postanowiłem usunąć przełącznik odpowiedzialny za sterowanie oświetleniem w jednym pokoju. Wiecie, nie raz zdarzało się, że omyłkowo włączało/wyłączało się światło w sąsiednim pokoju, myląc dwa zlokalizowane koło siebie przełączniki. Aktualnie jestem na etapie kiedy zdemontowałem niepotrzebny przełącznik. Poza tym wykręciłem puszkę i przeciąłem przewody łączące się z pstryczkiem. Teraz mam trzy wystające ze ściany kable: niebieski, zielono-żółty oraz czarny. Oczywiście górne oświetlenie w tej chwili nie działa. Przewody są rozłączone - nie ma napięcia. Zastanawiam się teraz w jaki sposób i czym konkretnie mam połączyć przewody? Potrójna kostka łączeniowa? Czy dobrze myślę? Zaznaczam, że analogicznie to samo chcę zrobić w sąsiednim pokoju, czyli ukryć niepotrzebny przełącznik - zlikwidować go. W każdym razie po połączeniu przewodów, chcę je schować w ścianie, a następnie umieścić w otworze specjalnie wycięty i wyszlifowany kawałek gips-kartonu. Następnie mam plan, żeby idealnie dopasowany kawałek zaszpachlować, wyszlifować powierzchnię i wymalować. Nie chcę się bawić w półśrodki, tj. plastikowe zaślepki itp. Zależy mi na całkowitym ukryciu tego. Ewentualnie z możliwością, w razie potrzeby, szybkiego dostania się do przewodów poprzez rozwalenie łączenia młotkiem
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Przewody podłącz do kostki. Najbezpieczniejszy sposób. Jak się zmieści w otwór po puszcze.
    W przypadku gdyby się nie zmieściły przewody z kostką to można je zaizolować taśma izolacyjną. Tylko dobrą jakościowo.
  • Poziom 2  
    Grzegorz740 napisał:
    Przewody podłącz do kostki. Najbezpieczniejszy sposób. Jak się zmieści w otwór po puszcze.
    W przypadku gdyby się nie zmieściły przewody z kostką to można je zaizolować taśma izolacyjną. Tylko dobrą jakościowo.

OK. Czyli po prostu trójnik - potrójna kostka i taśmą później owinąć?