Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daewoo Tico - gaśnie na wolnych obrotach

10 Lip 2019 22:24 204 12
  • Poziom 3  
    Witam wszystkich serdecznie i proszęo pomoc w nastepującej sprawie. Posiadam a właściwie odziedziczyłem samochodzik marki Tico. Pojazd jest w stanie fabrycznym ma przejechane 6143km. wygląd i jezdzi jakby był dopiero wyprowadzony z salonu. Postanowiłem, że będę nim dojeżdżał do pracy 30km w jedną stronę a żeby było jeszcze bardziej ekonomicznie założyłem gaz. W obawie o zużycie niektórych elementów -oczywiście ze starości a nie z wyeksploatowania wymieniłem m.in. filtr paliwa jak się okazało zrobiłem to niefachowo tj. nie odłączyłem klemy od akumulatora i nie otworzyłem korka wlewu paliwa - podczas wymiany poleciało trochę benzyny i od tej pory tico nie ma wolnych obrotów - do wymiany filtra wszystko było w porządku zaraz po wymianie i odpaleniu z chwilą przejścia na wolne obroty silnik gasł. Jak silnik jest zimny to na ssaniu chodzi dobrze ale z chwilą przejścia na wolne obroty od razu gaśnie i tu problem nie wiem co się mogło stać na pewno żadne przewody nie oberwały się na pewno coś uszkodziłem ale co zawóe EGR? ten moduł w aparacie zapłonowym? Samochód gaśnie zarówni na benzynie jak i na gazie. Może ktoś z forumowiczów miał podobny przypadek - proszę o radę.
  • Poziom 7  
    Może głupie ale filtr paliwa zamontowałeś zgodnie z przepływem
  • Poziom 3  
    Oczywiście, że tak sprawdzałem. Wydaje się, że coś poszło z elektryki w skutek nie odłączenia akumulatora-ale co?
  • Poziom 21  
    Silnik Tico zasilany jest gaźnikiem. Elektryka nie powinna mu przeszkadzać.

Chyba, że ten gaźnik jest sterowany elektrycznie.
  • Poziom 24  
    zak73 napisał:
    ale co zawóe EGR?

Zawór egr? Że w tico? :-D
    hehe :D
    zak73 napisał:
    Jak silnik jest zimny to na ssaniu chodzi dobrze ale z chwilą przejścia na wolne obroty od razu gaśnie i tu problem nie wiem co się mogło stać na pewno żadne przewody nie oberwały się na pewno coś uszkodziłem ale co zawóe EGR? ten moduł w aparacie zapłonowym? Samochód gaśnie zarówni na benzynie jak i na gazie. Może ktoś z forumowiczów miał podobny przypadek - proszę o radę.

Silnik prosty jak budowa cepa ;-) Sprawdź szczelność kolektora dolotowego oraz serwa hamulcowego a także wężyk łączący serwo z kolektorem ssącym.
    Rozumiem, że przy filtrze paliwa wszystko jest szczelnie?
  • Poziom 3  
    Dzięki za podpowiedzi ale są one trochę na wyrost powtarzam auto ma przebieg 6143km przed założeniem jak i po założeniu gazu chodziło jak nowe wyprowadzone z salonu do momentu zmiany przeze mnie filtra paliwa zaraz po uruchomieniu silnika po tej zmianie i przejściu silnika z ssania na wolne obroty silnik zaczął gasnąć więc nie ma mowy o kolektorze dolotowym, serwie czy też gazniku sterowanym "elektrycznie" jest to zbyt krótki okres czasowy aby w ciągu kilku minut (tyle ile trwa zmiana filtra paliwa) coś co opisujecie mogło się zdarzyć tym bardziej że nie było w te części żadnej ingerencji, natomiast dziwi indolencja leniwca co do zaworu EGR może on nie jest klasyczny jak w samochodach znacznie bardziej zaawansowanych technologicznie ale jest, przy filtrze paliwa wszystko jest szczelne- może jakaś inna podpowiedz? Dziękuję.
  • Poziom 31  
    Krokowca wyczyść, zazwyczaj pomaga.
  • Poziom 3  
    Super tylko z tego co wiem w tico nie ma silniczka krokowego-silnik jest z gaźnikiem z automatycznym ssaniem. Jeśli go wymieniałeś proszę o podpowiedz gdzie on jest usytuowany przy silniku.
  • Poziom 35  
    W tym silniku jest sporo podciśnień , sprawdź czy któregoś nie sciagnąłeś przypadkiem
  • Poziom 3  
    Sprawdziłem-wszystkie przewody na swoim miejscu.
  • Poziom 3  
    Przeglądałem wiele wątków związanych z brakiem wolnych obrótów w tikaczu. Jeśli znalazłbym odpowiedz nie zakładałbym nowego wątku-nikt z forumowiczów w przedstawionych wcześniej wątkach nie miał problemu takich jak ja w tico o przebiegu 6tyś.kilometrów. Może coś bardziej konstruktywnego?