Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hero Winner - Przełącznik kierunkowskazów 3 pin/8 pin

10 Lip 2019 23:14 99 4
  • Poziom 10  
    W moim skuterze uszkodził się mechanicznie przełącznik kierunkowskazów. Długo szukałem takiego samego, ale nie można go kupić. Kupiłem w końcu zamiennik. Problem polega na tym że do starego szło 8 przewodów, nowy ma tylko 3. Czy jest możliwość aby ten 3-przewodowy działał w moim skuterze?
    Hero Winner - Przełącznik kierunkowskazów 3 pin/8 pin Hero Winner - Przełącznik kierunkowskazów 3 pin/8 pin
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Prawdopodobnie jest. Wnioskuję że ten przełącznik 8pin łączył plus jak i minus (stąd po 4 kable z każdej strony 2 do plusa i 2 do minusa) a przełącznik 3pin łączy tylko plus (środek plus na stałe i te dwa po bokach to już zasilanie do kierunkowskazów, plus w tym przypadku jest podłączony na stałe). Jest to tylko mój wniosek i jeśli jest tak jak piszę to nie obejdzie się bez lekkiej przeróbki (bardzo prostej). Jeśli czegoś nie zrozumiałeś to napisz.

Dodano po 3 [minuty]:

Tylko napisz czy przełącznik uszkodził się całkiem czy np jeden kierunkowskaz działa a drugi nie.
  • Poziom 10  
    WarningDeadPL napisał:
    Prawdopodobnie jest. Wnioskuję że ten przełącznik 8pin łączył plus jak i minus (stąd po 4 kable z każdej strony 2 do plusa i 2 do minusa) a przełącznik 3pin łączy tylko plus (środek plus na stałe i te dwa po bokach to już zasilanie do kierunkowskazów, plus w tym przypadku jest podłączony na stałe). Jest to tylko mój wniosek i jeśli jest tak jak piszę to nie obejdzie się bez lekkiej przeróbki (bardzo prostej). Jeśli czegoś nie zrozumiałeś to napisz.

Dodano po 3 [minuty]:

Tylko napisz czy przełącznik uszkodził się całkiem czy np jeden kierunkowskaz działa a drugi nie.

Dzięki za odpowiedź. Stary przelicznik uszkodził się w ten sposób że trzeba go "przytrzymać" żeby kierunkowskaz działał w lewo. W prawo jest wszystko ok. Elektrycznie są sprawne. Można prosić o informacje w jakiś sposob można to przerobić żeby można było zamontować ten "nowy"?
  • Poziom 10  
    Jeśli masz dostęp do miernika to (najlepiej odlutuj przełącznik) sprawdź czy między tymi (patrz obrazek) pinami jest przejście kiedy jest włączony dany kierunkowskaz. Hero Winner - Przełącznik kierunkowskazów 3 pin/8 pin

Dodano po 1 [minuty]:

Sprawdź najpierw 1-szą parę później 2-gą itd.
    Jak nie masz miernika to będzie większy problem.
  • Poziom 10  
    Dopiero jak sprawdzisz to co powiedziałem mogę powiedzieć ci jak to przerobić.