Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet mobilny LTE wieś - wybór operatora i anteny

10 Lip 2019 23:34 201 9
  • Poziom 3  
    Witam,

Jestem zmuszony korzystać z LTE w nowym domu.
    Prosiłbym o pomoc w wyborze odpowiedniej sieci oraz anteny zewnętrznej dla modemu B525 (z play).

Poniżej przesyłam wszystkie najważniejsze informację.
    Router był przy oknie na 1 piętrze.
    Test w godzinach 19-20.
    Udało mi się zrobić testy na kartach z 3 sieci: Play, Plus, T-mobile

Internet mobilny LTE wieś - wybór operatora i anteny

PLUS
    Internet mobilny LTE wieś - wybór operatora i anteny Internet mobilny LTE wieś - wybór operatora i anteny Internet mobilny LTE wieś - wybór operatora i anteny Internet mobilny LTE wieś - wybór operatora i anteny Internet mobilny LTE wieś - wybór operatora i anteny

T-mobile
    Internet mobilny LTE wieś - wybór operatora i anteny Internet mobilny LTE wieś - wybór operatora i anteny Internet mobilny LTE wieś - wybór operatora i anteny Internet mobilny LTE wieś - wybór operatora i anteny

PLAY
    Internet mobilny LTE wieś - wybór operatora i anteny Internet mobilny LTE wieś - wybór operatora i anteny Internet mobilny LTE wieś - wybór operatora i anteny

Pozdrawiam
    Damian
  • Poziom 3  
    nikt nie pomoże?
  • Specjalista Sieci, Internet
    Testy prędkości dla tych operatorów w godzinach 19-23? Testy wewnątrz czy za oknem? Plus brak zasięgu na LTE2600 , na LTE1800 szczątkowy a na LTE900 dostateczny, BTS Sulęcinek. T-Mobile ratuje tylko to LTE2600 na BTS-ie Przymiarki bo LTE800 zapchane ale zasięg na 2600MHz szczatkowy. Zasięg Play z N.Miasta na LTE2100 bardzo słaby a na LTE800 słaby, na BTS-ie tez LTE1800. B525 nie agreguje LTE1800+2100, LTE800 Play nie warte uwagi .
  • Poziom 3  
    tak, test robiony w godzinach 19-20.
    test robiony na tarasie na zewnątrz.
    Co w takim przypadku proponujesz?
    Ja myślę nad anteną do agregacji 800+2600 i T-mobile
    Tylko jak test na zewnątrz to sygnał na LTE2600 szczatkowy a w agregacji LTE800+2600 to pierwsze pasmo jako podstawowe, las po drodze robi swoje. No i jaka oferta z T-Mobile?
  • Poziom 3  
    w T-mobile to oferta - Internet domowy 20, dane bez limitu,
    nic innego sensownego nie znalazłem, a patrząc po testach to tylko tmobile się nadaje. Zastanawia mnie tylko skąd połączenie na 2600 ponieważ wg danych na tym BTS nie ma 2600
    T-Mobile dodał na tym BTS-ie LTE2600, działa oprócz LTE800. Póki co to pasmo jest niezapchane w przeciwieństwie do zasięgowego LTE800. Do B525 z T-Mobile konieczna antena szerokopasmowa 800-2600MHz, skorzystasz na niej z LTE800 , LTE2600 i LTE2600+800 z Sulęcina.
  • Poziom 3  
    dzięki bardzo za porady, powiedz proszę jeszcze jaką antenę polecasz w moim przypadku?
  • Poziom 3  
    kupić antenę ATK-504, czy coś innego polecasz?
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Tak, 2x ATK-504, na niej skorzystasz z LTE800, LTE2600 i 2 CC CA LTE2600+800.