Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon iR 3225N - Finiszer S1 nie działa prawidłowo

11 Lip 2019 01:15 105 2
  • Poziom 9  
    Witam. Mam problem i proszę o pomoc. W kserokopiarce Canon iR 3225N przestał działać finiszer S1 z dodatkową półką wyjściową. Na wyświetlaczu pojawia się komunikat „Nie można korzystać z urządzenia wykańczającego”. W trybie serwisowym brak kodów błędów. Półki stoją w miejscu. Papier przechodzi przez finiszer ale nie wychodzi na półkę. Załatwiłem inny, też niesprawny finiszer, który podobno zachowywał się inaczej. Po zamontowaniu w kopiarce zachowuje się identycznie. Zabrałem oba finiszery na warsztat, bo mam taką maszynę sprawną (bez finiszera). Klientowi na razie założyłem plastiki z mojej a finiszery zamierzałem spokojnie naprawić na warsztacie. Po zamontowaniu w mojej maszynie jest identycznie. Na wszelki wypadek z jednego zdemontowałem drugą półkę, by ją wykluczyć jako sprawcę problemu (całą opcję). Nic to nie zmieniło. W trybie serwisowym SORTER>OPTION> Powinny być (według SM) dostępne dwie opcje BLNK-SW i MD-SPRTN jednak brak MD-SPRTN z opisu którego wynika, że wyłącza i włącza część funkcji finiszera jak zszywanie. Chciałem by maszyna ponownie spróbowała w momencie uruchamiania pozycjonować półki i ewentualnie wygenerować jakiś błąd, pomocny w lokalizacji uszkodzenia. Czy ktoś może zasugerować dlaczego brak MD-SPRTN w obu maszynach i jak sobie z tym problemem poradzić?
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Wyłącz limit funkcji pod *
  • Poziom 9  
    julkawrocław Bardzo dziękuję za pomoc. finiszer ze zdemontowaną 2 półką ożył. Jeszcze dziś sprawdzę drugi. Pozdrawiam Andrzej.